Baffle Sistem Nedir?

Baffle Sistem Nedir?

Baffle sistem bir odada atmosfer yaratmak kullanılır. Özellikle akustik sesin belirgin bir tasarımının veya iyileştirilmesinin gerekli olduğu beton tavanlara yeniden montaj için uygundurlar. Bu sistemler bir ses odasıdır ve havadaki sesin kuvvetini (seviyesini) azaltan bir yapıya sahiptir.

Baffle Sistem Nedir?

Baffle Tavan Nerede Kullanılır?

Baffle tavan nerede kullanılır sorusunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz. Bu tavanlar ses perdeleri, gürültü kirliliğini azaltmak ve sesin emilmesini sağlar. Bu tavanlar konser salonlarının, tiyatroların ve konferans salonlarının ses kalitesinin önemli olduğu diğer alanların da akustiğinin dengelediği söylenebilir.

Baffle Tavan Çeşitleri

Baffle tavan çeşitleri ve tasarımları mevcuttur. Tavanın açılması, bölme boyutunun seçimine bağlıdır. Farklı baffle tavan düzenlemeleri akustik üzerinde daha büyük bir etkiye sahiptir. Bu da ses azaltmak için önemli bir husustur.

Baffle Tavan Örnekleri;

  • Lay-On Asma Tavan.
  • Lay-in Asma Tavan.
  • Clip-in Asma Tavan.
  • Hook-on Asma Tavan.
  • Eğrisel BaffleAsma Tavan.
  • Petek Asma Tavan.

Baffle Tavan Neden Kullanılır?

Baffle tavan neden kullanılır sorusunu makalemizde cevaplıyoruz. Bölme ve vektör el tipi tavan sistemleri, çeşitli boyutlarda dikey olarak monte edilmiş panellerden oluşur. Odanın gerçek hacmini korurken, odanın yüksekliğini görsel olarak azaltır. Bu tavan hafif ve yüzer tavan sistemi olarak bilinmektedir.

Burada görüntüyü bozan etmenler gizlenir. Servis kurulumlarını gizlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Paneller tavanda daha düz bir görünüm ve geniş bir ortam sağlar. Bunun ile birlikte ahşap optik bölmeler de mevcuttur. Böylece kullanıcılar daha dayanıklı ve bakımı kolay tavan sistemlerine sahip olabilirler.

Baffle Sistem Nedir?

U profillerinin temel boyutlarını, bölmeler arasındaki yüksekliği ve mesafeyi değiştirerek çeşitli tasarım seçenekleri sağlanabilir. Hem bölme hem de vektör el sistemleri, plenuma kolay erişim ve kolay sökme sağlar.

Baffle Tavan Fiyatları

” Alçaltılmış ” veya” asma ” tavanlar olarak da bilinen baffle tavanlar, 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Fakat her ne kadar eskiye dayanan bir tavan sistem olsa da, günümüzde hala en çok kullanılan tavanlar arasında yer almaktadır. Baffle tavan fiyatlarını öğrenebilmek için Google baz alaraktan sitemizden fiyatları öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

17.04.2022
20
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?