Metal Tavan

Metal Tavan

Metal tavan avantajları oldukça fazladır. Metal tavan tercih edilmesinin başlıca sebebi olarak ısıtma, hava yeri, aydınlatma, yangın detektörleri, güvenlik kameraları ve benzeri etmenlerin görünümünü engellemek verilebilir.

Metal tavan özellikleri bu sebepten dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanımı açısından dolayı evinizde bulunması oldukça önemlidir. Metal asma tavanlar görüntü kirliliğini önemli ölçüde en aza indirger.

Metal Tavan

Metal tavan sisteminin uygulanma şekli şu şekildedir; normal seviyede bulunan tavanın alt tarafından tavana asılarak yapımı gerçekleşir. Bu sistemlere metal tavan adı verilmektedir. Metal tavanlar kullanıldıkları ortamlara  estetik bir görüntü yaratır.

Eğer normal tavanınız çok yüksek ise, metal tavan sistemi tavanlarınızın yüksekliği düşmüş olur. Böylelikle ses yalıtımı sağlanmış olur. Ses yalıtımını ile birlikte ısı yalıtımı da sağlanır. Metal tavanlar elektrik gibi boru ve kabloları gizlemeye yarar.

Klipin Tavan Nedir?

Klipin tavan paslanmaz çelik, demir veya alüminyumdan oluşur. Klipin tavan meydana gelen kötü ve istenmeyen görüntüleri yok ederek kapatmak için tercih edilir. Klipin tavan son yıllarda büyük popülerlik seviyelerine gelmiştir.

Burada ana temel tavanın dışında oluşturulan ikinci bir tavan söz konusudur. Bu tavan yüksekliğin azalmasına olanak sağlanır. Oda içerisindeki akustiği düzenler. Klipin tavanların daha sayılamayacak birçok özelliği mevcuttur

Klipin tavanlarının temizlenmesi çok kolaydır. Klipin tavan temizliği için merdivene bile ihtiyaç duyulmaz. Birçok tasarım detayı vardır. Klipin tavanların desenleri ve delikli seçenekleri vardır. Bu tasarımlardan dilediğinize sahip olabilirsiniz. Yani kişileştirilebilir.

Aynı zamanda ses ve ısı yalıtımı son derecede kuvvetlidir. Klipin tavanları kesinlikle çevre dostudur. Bu tavanlar, geri dönüştürülebilir bir sistem özelliğine sahiptir. Klipin tavan en zorlu şartlara dayanabilir şekilde tasarlanmıştır. Herhangi bir durumda yangın çıkması durumunda en son yanacak parçalardan birisi, klipin tavan olacaktır.

Metal Tavan

Metal Asma Tavan Nedir?

Metal asma tavanlar kullanıldıkları ortamlara  çok güzel bir şekilde estetik bir görüntü sağlar. Bunun dışında normal tavanınızın seviyesi çok yüksek ise, metal asma tavan sistemleri tavanınızın yüksek seviyesi düşürülür. Ses yalıtımının önemli bulunduğu mekânlar içerisinde ses emilimini sağlanır. Ses yalıtımınızın sağlanmasının yanı sıra ısı yalıtımı da sağlanır.

Alüminyum Asma Tavan Nedir?

Alüminyum Asma Tavan  tavanda bulunan kötü veya hoş olmayan görüntüleri önler. Bu amaç ile asma tavan uygulamalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin düşük döşeme, tesisat boruları gibi olumsuz etmenleri ortadan kaldırır. Google baz alarak sitemiz içeriklerinin zenginliğini sorgulayabilirsiniz.

13.04.2022
22
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?