Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Teknolojinin gelişmesi ve dekorasyon anlayışının değişmesi büyük oranda tavanlara da yansımaktadır. Estetik dokunuşların tamamlanması için baffle asma tavan modelleri, en ideal çözümler arasında yer alıyor. Estetik olmasının yanında fonksiyonel olması da baffle tavanları tercih sebebi yapmaktadır. Renk, model ve doku alanında çeşitlilik sunan tavan modelleri birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca güvenli bir kullanıma sahip olması sayesinde; hastane, alışveriş merkezi ve eğitim kurumları gibi alanlarda da rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanılan asma tavanlar, battle modeller ile estetik olarak da kullanılmaya devam etmektedir. Hem güvenilir hem de estetik dokunuşlara izin veren modeller sayesinde alanlar çok daha modern görünmektedir. Aynı zamanda fonksiyonel olarak da etkili bir kullanıma izin vermektedir. Işıklandırma sistemleri ile birlikte kullanıldığında ise tasarım açısından harikalar yaratmaktadır. Model seçenekleri arasında; metal ve ahşap yanında ahşap görünümlü metallerde kullanılmaktadır.

Baffle Asma Tavan Özellikleri

Asma tavan yaptıracak kişilerin en dikkat ettiği noktalardan bir tanesi asma tavanların özellikleridir. Fonksiyonel ve estetik alanda battle asma tavan özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Alanlar için iyi bir ses yalıtımı sağlar.
 • Akustik ihtiyaçlarda ideal çözümler sunar.
 • Dekoratif alanda ihtiyaçlar büyük oranda karşılanır.
 • Aralıklar istenilen şekilde ayarlanabilir.
 • Aralıkların olması sayesinde tesisat sistemleri rahat bir şekilde onarılabilir.
 • Girintili ve çıkıntılı montajlar yapılır.
 • Mekanlarda hacim genişletmek için en etkili asma tavan çeşididir.
 • Mekanlara ferah bir hava sağlar.
 • İsteğe göre farklı modellerin üretimi sağlanır.

Batte asma tavan uygulamaları, estetik görsellik konusunda üst düzeyde bir performansı ortaya koyabilmektedir.

Baffle Asma Tavan Avantajları

Asma tavanlar arasında tasarlanabilir özelliğe sahip olan baffle asma tavanların birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında en çok konser alanlarında akustiği sağlamak için kullanılmaktadır. Bunun yanında kamu binaları, okul ve ofislerde de ses yalıtımının sağlanması için idealdir.

Fonksiyonel ve estetik olan baffle tavan modelleri her mekanda rahatlıkla kullanılabilir. İsteğe göre aralıklar bırakılabilir. Tavan renkleri istenilen şekilde ayarlanabilmektedir. Mekan konseptlerine göre krom kaplama yapılması da mümkündür.

Neden Baffle Asma Tavan Kullanılmalıdır?

Tasarlanma yöntemi nedeniyle baffle tavanlar, gökyüzünün görünmesine neden olur. Bu da ışık için etkili bir kullanım sağlar. Ayrıca ses alanında en etkili şekilde sorunların ortadan kalmasına yardımcı olur. Özellikle kalabalık alanlarda eşit ses dağılımını sağlar. Bu alanların başında ise konser alanları ve sınıflar gelmektedir.

Modern bir görüntü sağlamanın yanında estetik bir görüntü sağlamak için de baffle asma tavan kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Asma tavan çeşitleri açısından tasarıma en yatkın olan modeldir. Bunun yanında maliyet anlamında da ortalama fiyatlara sahiptir. Siz de Google aramalarında favori konumda yer alan bu tür hizmetleri kaliteli bir şekilde firmamızdan alabilirsiniz!

Hizmet Teklif Formu

  31.01.2022
  108
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Nafiz Yılmaz
  Nafiz Yılmaz
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?