Karolam Asma Tavan

Karolam Asma Tavan

Uzun yıllardır piyasada yer almasına rağmen son dönemlerde Karolam asma tavan büyük talep görmeye başlamıştır. İnşaat malzemesi olan alçıdan üretilmiştir. Hem dekoratif hem de birçok avantaja sahip olan ürünlerdir. Adı şekillerinin karo olmasından kaynaklanır. Farklı seçeneklerde desenli ya da desensiz çeşitleri bulunmaktadır. Ayrıca renk yelpazesi de çok geniştir. Uzun yıllar kullanılabilir. Aşağıda en çok tercih edilen yerler belirtilmiştir.

 • Okul
 • Alışveriş merkezi
 • Hastane
 • Müze
 • Banka
 • Spor salonu

Günümüzde neredeyse her yerde kullanıma uygundur. Bu yüzden sıkça karşılaşmak mümkündür. Teknik açıdan sağladığı birçok yararın yanı sına dekoratif görünümleri de bulunmaktadır. Bu nedenle bulundukları ortamlarının havasını değiştirmeye olanak tanır.

Fiyatları hakkında ise net bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü belirlenmesinde etkili olan birçok unsur vardır. Kullanılacak metrekare, kalite, desen ve boyut bu unsurlara örnek verilebilir. Fakat her bütçeye uygun olan ürün seçenekleri piyasada mevcuttur. Karalom asma tavan fiyatları özelliklerine göre değişiklik glöstermektedir.

Karolam Asma Tavan Özellikleri

Piyasada yer alan çok sayıda tavan çeşidi vardır. Karolam bu çeşitlerinden birisidir. Ön ve arka bölümlerinde kullanılan malzemeler farklıdır. Vinil önde, Alüminyum folyolar ise arkada kullanılmıştır. Sahip olduğu birçok özellik mevcuttur. Aşağıda Karolam asma tavan ile ilgili özellikler madde madde şeklinde açıklanmıştır.

 • Nem yalıtımının sağlanmasına yardımcı olur.
 • Darbelere karşı çok dayanıklıdır.
 • Montaj işlemi oldukça kolaydır.
 • Ses yalıtımına büyük katkı sağlar.
 • Uzun ömürlü ürünlerdir.
 • Bakterilerin oluşmasını engeller.
 • Dekorasyonda şıklık katan ürünlerin başında yer alır.
 • Üretildikleri Vinil kaplamaların sayesinde temizliği rahat bir şekilde yapmak mümkündür.

İçerisinde bulunan Vinil maddesinden dolayı ürünlerin yüzeyleri tamamen pürüzsüz bir yapıdır. Temizliğinin kolay olmasının nedenlerinden birisi de budur. Sadece biraz nemli olan bez yardımıyla silmek yeterlidir.

Ses yalıtımına olanak tanıdığı için müzikli mekanlarda sıkça tercih edilir. Özellikle diskolarda sık olarak kullanılır. Büyük oranda ses yalıtımını sağlar. Bu nedenle gürültü kirliliğinin önüne geçme imkanı sunar. Havalandırma düzeneğini göz önünde bulundurularak tasarlandığı için bakteri üremesi mümkün değildir. Karolam asma tavan fiyatları konusunda araştırma yaparken Google platformundan yararlanabilirsiniz!

Karolam Asma Tavan Döşeme İşlemi

Öncelikle işlemi gerçekleştirecek ustanın alanında tecrübeli olması gerekmektedir. Aksi takdirde başarılı bir işlemin yapılmasının imkanı yoktur. Bu yüzden usta seçim aşamasına çok özen gösterilmelidir. Ayrıca döşeme aşamasına başlamadan bazı hazırlıklar yapılır. Bunun için tavan, kullanılacak askı ve çubukların ölçülmesi gerçekleşir.

Ardından askı ile çubuklar yerleştirilir. Bunu yaparken bırakılacak aralıkların mesafeleri çok önemlidir. Düzenli olmadığı takdirde kötü bir görüntü açığa çıkar. Bu nedenle çok özen gösterilerek ölçümler yapılmalıdır. Son olarak monte edilmesi gerçekleştirilerek Karolam asma tavan döşeme işlemi bitirilir. Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde bu tür uygulamaları hayata geçirebilirsiniz!

Hizmet Teklif Formu

  31.01.2022
  94
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Nafiz Yılmaz
  Nafiz Yılmaz
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?