Asma Tavan İstanbul

Asma Tavan İstanbul

Asma tavan İstanbul Günümüzde mimari uygulamalarda asma tavan  sıkça tercih edilmektedir. Bunun sebebi dekoratif olmasının yanı sıra birçok teknik özelliğinin bulunmasıdır. Ev ve ofisler başta olmak üzere çoğu yerde kullanıma uygundur. Ayrıca spot veya LED ışıklar takılabildiği için iyi bir aydınlatma üründür. Böylelikle avizeye ihtiyaç kalmaz.

Yeni binaların büyük bir kısmı bulunmaktadır. Çünkü ev sahipleri estetik görüntüleriyle müşterileri çekmeye çalışarak satın alma oranlarını yükseltmeye çalışır. Yani evlerin değerini arttırmada da etkisi vardır. Ülkemizde en çok alçıpandan üretilenler vardır. Bunun sebebi daha fazla avantaja sahip olmasıdır. Farklı desen ve renk çeşitleri bulunduğu için istenilene ulaşmak mümkündür.

Asma tavan; ikinci tavan olarak ön plana çıkmaktadır. Özellikle yapı içerisindeki kabloların ya da tesisatın döşenmesine alternatif fırsatlar sunan asma tavanlar, dekorasyon konusunda da üst düzeyde bir görselliği ortaya koymaktadır. Firmamız tam da aradığınız özellikleri kapsayacak bir düzeyde etkili bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Asma Tavan İstanbul

Asma Tavan İstanbul Özellikleri

Piyasaya çıktığı ilk yıllarda genellikle kötü boru görüntülerini kapatmak için kullanılırdı. Fakat şimdilerde kullanım alanları oldukça geniş bir hale gelmiştir. Barındırdığı birçok özellik bulunmaktadır. En önemlisi ise ses ile ısı yalıtımlarını sağlamasıdır. Piyasada her boyut ve modelde seçenekler mevcuttur. Dolayısıyla her tarza yönelik model bulmak oldukça kolaydır. Üzerlerine farklı resimler yerleştirmek mümkündür. Bundan dolayı asma tavan İstanbul bulundukları ortamın havasını değiştirirler. En fazla gökyüzü resimleri kullanılır.

Kalınlıkları ortalama 5 santimetredir. En çok ise 8 olabilmektedir. Kalınlığa kullanılacak alanın tavan boyuna göre karar verilir.Eğer alçak ise en incesi uygun olacaktır. Aksi takdirde tavan olduğundan daha basık görünecektir. Mükemmel bir iş olabilmesi için alanında deneyimli ustaların görevli olması gerekir. Yoksa kusursuzluğu meydana getirmek mümkün değildir.

Asma Tavan İstanbul Çeşitleri

Asma tavanların ana maddesi alçıdır. Bu maddeye şekil verilip oluşturulur. Fiyatları hakkında net bilgi vermek söz konusu değildir. Çünkü birçok unsura göre değişiklik gösterir. Kullanılan malzemenin kalitesi, boyutu ve kalınlığı bu unsurlara örnek verilebilir. Aşağıda asma tavan çeşitleri madde madde olarak belirtilmiştir.

  • Taşyünü
  • Metal
  • Karolam
  • Alçıpan
  • Vektörel
  • Alüminyum

Alçıpan en çok talep gören çeşittir. Yalıtımını sağlamasının yanı sıra temizliği de çok kolaydır. Aynı zamanda depreme karşı da sağlam olan bir mimari üründür. Taşyünü, Bazalt taşı sayesinde üretilir. Bu madde önce ezilip ardından toz şekline getirilir. Alüminyum çeşidi ise genel olarak banyo gibi nemli ve ıslak alanlara uygundur. Kare şekline sahip karolam oldukça şık bir görüntüye sahiptir.

Tavan boyu yüksek olan alanlarda vektörel seçenekleri sıkça tercih edilir. Çünkü tavanı alçaltmaya olanak tanır. Hastane, okul gibi kurumsal yerlerde ise metaller kullanılmaktadır. Bunun sebebi montajın ve temizliğinin kolaylığıdır. Anlaşılacağı gibi her ortama uygun asma tavan İstanbul seçenekleri piyasada yer almaktadır. Google üzerinden asma tavanlara dair geniş kapsamlı bir araştırma yaptığınız zaman firmamızın profesyonel hizmetleriyle karşılaşırsınız!

 

17.02.2022
74
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?