İzmir Karolam Asma Tavan

İzmir Karolam Asma Tavan

İzmir karolam asma tavan: beton tavandan aşağı sarkıtılan tavana asma tavan adı verilir. Günümüzde çok farklı asma tavan çeşitleri bulunmaktadır. Karolam, asma tavan çeşitlerindendir. İzmir karolam asma tavanı uygulamalarının yaygın olduğu bir kenttir. Karolam, binanın tavanına askıyla tutturulur. Tavanın özel profil sistemi vardır. Karolaja alçı plakaların monte edilmesiyle uygulanır. Tavanın ön yüzeyi vinil kaplamadır. Vinil kaplamaların temizliği son derece kolaydır. Nemli bir bez yardımıyla silinerek temizlenir.

Arka yüzeyi alüminyum folyo ile kaplanmıştır. Alüminyum folyo kaplaması ses yalıtımını sağlar. Böylece alandaki seslerin diğer katlara ulaşması ve yayılması engellenir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan malzemelerin montesi çok kolaydır. Tavanda yer alan ve kötü görünen ekipmanların, kabloların, boruların estetik bir şekilde kapatılmasına yardımcı olur.

Uygulama genellikle 60’a 60 cm olarak yapılır. Mekanın havasını değiştiren tavanlar neme ve rutubete karşı son derece dirençlidir. Karolam asma tavan İzmir için geniş kapsamlı tasarımsal özelliğine ön plana çıkmaktadır. Peki, İzmir’de neden bu tür uygulamalar sıklıkla tercih edilmektedir? İşte ayrıntılar!

Neden İzmir Karolam Asma Tavan Tercih Ediyor?

İzmir deniz kenarında ve sıcak bir kenttir. Nem ve rutubet oranı yüksektir. Yapılan nemden etkilenmemesi için özel yapı malzemeleri kullanılır. İzmir karolam asma tavan uygulamasını tercih ederek yapılarını neme karşı korumaktadır. Beton tavan zeminine özel askılarla sabitlenerek uygulanan tavanda neme karşı özel malzemeler kullanılır. Karolam tavanlarda, taşyünü, akustik, karopandan oluşmaktadır. Tavanın köşe kısımlarına L profiller yerleştirilir. Böylece görüntünün daha estetik olması sağlanır. Karolam paneller 60 cm aralıklarla yerleştirilir. Karolam tavanların tercih edilmesine neden olan çok fazla etken vardır. Bunlar;

  • Ses yalıtımının yüksek olması
  • Tavanla ilgili sorun olduğunda kolayca sökülebilmesi
  • Görselliğinin çok estetik olması
  • Işığı yansıtarak ortamın daha ferah ve geniş görünmesini sağlaması
  • Yangına ve alevlere karşı dirençli olması
  • Uzun ömürlü olması
  • Temizliğinin kolay olması
  • İnsan sağlığına zararlı maddeler içermemesi

Karolam Asma Tavan ve Özellikleri

Karolam tavanlar 60 cm’e 60 cm paneller hakinde uygulanmaktadır. Alçı panellerin kalınlığı ortalama 9,5 mm’dir. Uygulanacağı yere göre kalınlıkları 8 mm ile 12,5 mm arasında değişir. Ön yüzü vinil olup nemli bezle silindiğinde temizlenir. Anti bakteriyel olduğundan mutfak gibi hijyenin önemli olduğu mekanlar için özellikle tercih edilir. Genişlikleri minimum 300 cm, maksimum 1200 cm’dir.

Arka yüzünün alüminyum folyo kaplı olması ses yalıtımının yüksek olmasını sağlar. Panellerin metrekaresinin ağırlığı 7 kilo kadardır. Olası yangın ihtimaline karşı en dirençli malzemelere sahiptir. Kanserojen maddeler içermediğinden yaşam ve çalışma alanlarında güvenle kullanılabilir. İzmir karolam asma tavan kullanılan mekanların çeşitlilik arz ettiği görülmektedir. Mutfaktan konferans salonlarına, WC’den odalara kadar her yerde kullanılır.  Google her zaman asma tavan uygulamalarının yoğun bir düzeyde arandığı bir platform olarak ön plana çıkmaktadır.

17.02.2022
64
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?