Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü asma tavan Asma tavan, mekanların tavanının altına yapılan bir dekorasyondur. Tavanın güzel görünmesini, boru ve elektrik tesisatlarının saklanmasını sağlar. Bunlarındışında farklı kullanım avantajları da olan asma tavanların birden fazla çeşidi vardır. Metal, alüminyum, alçıpan, petek ve taşyünü asma tavanı bunlardan bazılarıdır.

Taşyünü asma tavanlar, birçok bileşenden yapılır. Tamamen doğal olan bu bileşenler bazalt, diyabaz, dolomit ve kalker gibi ürünlerdir. İçeriğinde geri dönüştürülmüş parçalar da bulunan taşyünü tavan, tamamen çevre dostu bir malzemedir. Kanserojen herhangi bir katkı içermez. Hastanelerden alışveriş merkezlerine, okullardan evlere hemen hemen her türlü mekanın tavanında tercih edilir.

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan Özellikleri

Asma tavanların ilk tercih edilme sebepleri çoğu zaman dekorasyon ve kusur kapatma amacıdır. Fakat çeşitlerini ve işlevlerini araştırınca, daha farklı sebeplerle de yaptırmak isteyenler olur. Taşyünü asma tavan modern ve güzel görünümünün yanı sıra, birçok faydalı özellik de barındırır.

Taşyünü tavanların montajı, sökülmesi ve temizlemesi oldukça kolaydır. Bu nedenle kurulumu hızlıca yapılır. İyi bir ısı yalıtımı sağlar. Bu sayede daha az ısıyı, daha fazla muhafaza edebilirsiniz. Dolayısıyla ciddi bir enerji tasarrufu yapmış olursunuz. Hafifliği sayesinde depremde herhangi bir zarar vermez. Farklı ebatları ve çeşitli yüzeyleriyle, dekorasyon alternatifleri sunar. Böylece uygulanacağı mekana en uygun modeli seçebilirsiniz.

Taşyünü asma tavanlar, büyük bir akustik performans sağlar. Aleve dayanıklı yapısı ile yangın direnci yüksektir. 1000 C° sıcaklığa 120 dakika dayanabilir. Yangın sırasında tahliye için gerekli süreyi tanır. Ses sistemleri, ışık sistemleri, havalandırma ve yangın sistemlerinin montajı için uygundur. Neme karşı oldukça dayanıklıdır. Islanmaz ve küf yapmaz. Bu sayede bulunduğu ortamda, kötü kokuya ya da lekelere sebebiyet vermez. Mikro gözenekli yüzeyi sayesinde yüksek bir ses emilimi sağlar.

Yeni nesil uygulamalar arasında yer alan taşyünü asma tavanlar, aydınlatmaya yardımcı olur. Işıklandırmayı yansıtırken enerji tasarrufu da sağlar. Bu gibi avantajlar sayesinde bazı mekanlarda özellikle tercih edilir. Ses emici özelliğinden dolayı konferans salonlarında, toplantı salonlarında ve ofislerde çokça kullanılır. Havuzlar, alışveriş merkezleri gibi kalabalık ve gürültülü yerler için de tercih edilmektedir.

Taşyünü Asma Tavan Fiyatları

Her tülü mekanda severek kullanılan taşyünü asma tavan fiyatları, merak edilen bir konudur. Uygulanmak istenen binanın estetik bütünlüğü ve teknik ihtiyaçları ele alınarak asma tavanın yapısı belirlenir. Tavanın ölçüsü ve ekstra hizmetler düşünülerek bir fiyat belirlenir. Net bir fiyat bilgisialmak için firma ile görüşmeli ve isteklerinizi ayrıntılı biçimde bildirmelisiniz.

Taşyünü asma tavanların montajı kolay olduğu için kısa zamanda tamamlanıp kullanımınıza sunulacaktır. Bu tür uygulamaların fiyatları konusunda araştırma yaparken Google platformundan yararlanabilirsiniz. Elbette ki asma tavan uygulaması fiyatlarına dair kapsamlı bir araştırma yaptığınız zaman gayet doğal olarak karşınıza mutlaka firmamızın iddialı hizmetleri çıkacaktır.

17.02.2022
74
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?