İzmir Petek Asma Tavan

İzmir Petek Asma Tavan

İzmir petek asma tavan: Günümüzde işyerlerinde, kamu kurumlarında ve yaşam alanlarında asma tavan uygulamaları yapıldığını görmekteyiz. Asma tavan uygulamaları, tavanın daha estetik görünmesini sağlar. Tavandan geçen kabloları, boruları benzeri ekipmanları saklar. Beton olan tavanın pürüzlü bir görüntüsü vardır. Asma tavan ile bu kötü görüntü de saklanır. Asma tavan uygulamasının çeşitleri vardır. Petek asma tavan bunlardan biridir. İzmir petek asma tavanı uygulamalarını işyerlerinde ve alışveriş merkezlerinde daha çok tercih ediyor.

Petek asma tavanlar enine ve uzununa ızgaralar şeklinde uygulanır. Izgaraların boyutları değişmektedir. Petek asma tavanlar hücrelerden oluşur. Hücrelerin sayısı tavanın yüksekliğine göre değişmektedir. Genellikle 5 metreden yüksek olan tavanlara 100 mm * 100 mm ve daha büyük hücreli tavan uygulaması yapılır. Evlerin tavanları daha düşük olduğundan 100 mm * 100 mm’den küçük hücreler tercih edilir. Petek asma tavan İzmir projeleri söz konusu olduğu zaman firmamızın bu tarz uygulamaları sorunsuz bir düzeyde hayata geçirdiğini ifade edebiliriz.

İzmir Asma Tavan Uygulamalarının Avantajları

Yeni yapıların dekorasyonunda daha modern malzemeler kullanılır. Yapı malzemeleri gelişen teknoloji ile birlikte değişmektedir. İzmir petek asma tavan uygulamaları modern yapıların vazgeçilmezlerindendir. Kafes şeklinde monte edilen petek asma tavanlar, ışıklandırma sistemiyle daha şık bir hale getirilebilir. Petek asma tavanların ekonomik maliyeti, kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Betonarme tavanların düzenli olarak boya, sıva ihtiyacı olmaktadır. Petek asma tavanların bakımı ve temizliği çok kolaydır. Ek masraf çıkarmadan temizlenir.

Estetik ve modern görüntüsü petek asma tavanların çok yüksek fiyatlara mal olduğunu düşündürür. Oysaki durum öyle değildir. Uygun maliyetle harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Petek asma tavanların panelleri çok kolay çıkarılır. Temizlikte veya tavandaki arıza durumlarında paneller elle çıkarılır. İşlem bitince kolayca yerine takılabilir. Isı kaybını önleyerek daha az enerji sarf edilmesini sağlar. Bakteri, toz, kir barındırmadığında ortamın hijyenik kalmasına yardımcı olur.

Petek Asma Tavan Çeşitleri

Petek asma tavanlar, modern görüntüsü ile mekanın havasını değiştirmekte etkilidir. Dokusu nedeniyle mekanın hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağlar. Görüntüsü, sağladığı avantajlar nedeniyle petek asma tavanlar büyük mekanlarda daha çok tercih edilmektedir. Petek asma tavanların montesinde paneller kullanılır. Kullanılan panellere göre petek asma tavanlar çeşitlendirilir. Çeşitleri şunlardır;

  • Alüminyum petek paneller
  • Galvaniz petek paneller

İşyerlerinin ve yaşam alanlarının dekorasyonu, insanları etkilemektedir. İzmir petek asma tavan uygulamaları mekana derinlik katmaktadır. Üç boyutlu gibi görünen görselliği ile dekorasyonu daha üst seviyelere taşır. Hafif yapıları sayesinde tavana ek bir yük yüklemez. Isı kaybını önleyerek ses yalıtımını sağlar. Petek asma tavanlar görüntüsü kadar ısı kaybını engellemesi de tercih edilirliğini artırmaktadır. Google asma tavan uygulamalarına dair geniş kapsamlı bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu arama motoru üzerinden firmamızın ayrıcalıklı hizmetleriyle hemen tanışabilirsiniz!

17.02.2022
55
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?