Bursa Petek Asma Tavan

Bursa Petek Asma Tavan

Bursa petek asma tavan Asma tavan çok uzun zamandan beridir yapılara uygulanmaktadır. Asma tavanlar, betonarme tavanın pürüzünü, tavandan geçen kabloları ve boruları saklar. Asma tavan uygulanmadığında hoş olmayan bir görüntü meydana çıkar. Asma tavanların çeşitleri vardır. Bursa petek asma tavanı uygulamasının yaygın olduğu bir şehirdir. Bursa’da inşaat sektörü çok gelişmiştir. Yeni yapılar çok moderndir. Modern yapıların iç ve dış dekorasyonunda yeni yapı malzemeleri kullanılır.

Dekorasyon denilince akıllara genelde mobilyalar, ev tekstilleri, aksesuarlar gelir. Oysaki mekanın dekorasyonunda duvarlar, tavanlar çok dikkat çeker. Modern mobilyaların kendini gösterecek bir mekana ihtiyacı vardır. Mekanın daha modern ve şık görünmesinin sebeplerinden biri de asma tavanlardır. Asma tavan çeşidi, tasarlanan dekorasyona uygun olarak tercih edilir. Petek asma tavanlar, enine ve boyuna yerleştirilen ızgaralardan ve profilden meydana gelir. Profiller çelik dübeller ve L profiller kullanılarak duvara ve esas tavana sabitlenir. Ardından üzerine ızgaralar yerleştirilir.

Bursa Petek Asma Tavan

Bursa Petek Asma Tavan Özellikleri

Petek asma tavanlarda kullanılan profillerin bir tanesi çok kolay deforme olur. Çok sayıda profil bir araya gelince sağlamlığı kat ve kat artar. Petek asma tavana adını kafes olarak monte edilmesinden almıştır. Enine ve boyuna yerleştirilerek kafes gibi şekillendirilir. Profillerin döşenmesinde belli bir ölçü dikkate alınır. Ölçülü bir şekilde yapılan monteyle asma tavanın görüntüsü çok daha güzel bir hal alır. Bursa petek asma tavan uygulamaları üç boyutlu görünmektedir. Üç boyutlu görüntü mekana derinlik katar.

Petek asma tavanların profilleri galvaniz veya alüminyumdan üretilir. Her iki malzemede de aşınmaya, neme ve rutubete dayanıklıdır. Uzun yıllar deforme olmazlar. Profiller özel boyalarla kaplanmıştır. Bundan dolayı temizliği de kolaydır. Yangına karşı dayanıklıdır. Güvelik standartları dikkate alınarak üretilmekte ve monte edilmektedir. Isı ve ses yalıtımı oldukça iyidir. Nemli bir bezle kolayca temizlenir.

Bursa’daki Petek Asma Tavan Çeşitleri

Bursa piyasalarında petek asma tavanın çeşitleri bulunmaktadır. Petek asma tavanın çeşitleri şunlardır;

  • Standart hücreli
  • Karışık standart olmayan hücreli
  • Dikdörtgen
  • Piramidal
  • Çok düzeyli
  • Çapraz
  • Ahşap desenli

Çeşitlerin genel özellikleri ve sunduğu avantajlar aynıdır. Çeşitlilik genellikle tasarımlardan ve kullanılan bazı malzemelerin farklılığından kaynaklanır. Bursa petek asma tavan projesi uygulanacağı mekanın ölçülerine göre tasarlanmaktadır. Tavanın yüksekliği 5 metreden fazla ise 100 * 100 mm ve daha büyük hücreli paneller tercih edilir.

Petek asma tavanların montesi profesyonel ekipler tarafından yapılır. Montesi kadar demontesi de kolaydır. Tavanla ilgili bir sorun olduğunda paneller kolayca sökülebilir. Sökülen paneller elle hızlıca takılabilir. Petek asma tavan Bursa kentinde profesyonel düzeyde hayata geçirilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Google üzerinden detaylı bir araştırma yapacak olursanız, firmamızın tüm Bursa çevresinde etkili bir hizmetin merkezinde yer aldığını da görebilirsiniz!

 

17.02.2022
55
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?