İstanbul Petek Asma Tavan

İstanbul Petek Asma Tavan

İstanbul petek asma tavan: Pürüzlü beton tavan mekanda kötü bir hava oluşmasına neden olur. Asma tavanlar mekanın daha güzel görünmesine yardımcı olurlar. Asma tavanların çeşitleri vardır. En orijinal ve modern olanı petek asma tavandır. İstanbul petek asma tavanı uygulamaları alüminyum profile monte edilir. İtalyan dilinde petek, kafes anlamına gelmektedir. Petek asma tavan denmesinin nedeni profilinin kafes şeklinde olmasıdır. Petek asma tavanlarda hücreler vardır. Bu hücrelerin boyutları değişmektedir. Hücre ebatları 40’a 40 mm ile 120’ye 120 mm arasında değişmektedir. Hücre boyutları kişinin zevkine ve tavanın yüksekliğine göre seçilir.

Hücre büyüklüğü tavanın 5 metreden yüksek veya az olmasına bağlı olarak değişir. Şayet yükseklik 5 metreden fazla ise ızgara hücreleri 100 mm’e 100 mm ve daha büyük olabilir. 5 metreden az yüksekliğe sahip tavanlarda 100 mm’e 100 mm’den az ızgaralar kullanılır.  Petek asma tavanlar büyük, geniş alanlarda çok daha şık durmaktadır. Alışveriş merkezlerinde, iş yerlerinde, rezidanslarda daha çok uygulanmaktadır. Petek asma tavan İstanbul fiyatları konusunda Google aramalarında geniş kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Böylece tam da aradığınız özelliklere sahip bir şekilde asma tavan uygulamasını yaptırabilirsiniz!

İstanbul Petek Asma Tavan

İstanbul Petek Asma Tavan Modelleri

Petek asma tavanlar mekanların daha modern görünmesini sağlamaktadır. İstanbul petek asma tavan uygulamalarında daha çok alışveriş merkezlerinde ve işyerlerinde rastlamaktayız. Petek asma tavanlar yangına karşı dirençlidirler. Özellikle büyük yapılarda tercih edilmesinin nedenleri arasında dayanaklığı önceliklidir. Modellerinin modern olması, tercih edilirliğini artırmaktadır. Dekorasyona çok önemli katkısı bulunmaktadır. Petek asma tavan uygulamaları güvenlik ve kalite standartlarına göre yapılmaktadır. Profesyonel ekip tarafından yapılan uygulamalar uzun yıllar kullanılır.

Petek asma tavanlar enine ve uzunlamasına ızgaralar şeklinde monte edilir. Uygulama neticesinde kafes şeklindeki bir görüntü oluşur. Enine ve uzununa döşenen ızgaraların ebatları 600 mm, 1200 mm ile 2400 mm olarak değişmektedir. Askı sistemi kullanılarak monte edilmektedir. Betonarme tavana ve yandaki duvarlara tutturulan tavanın güvenliği askılarla sağlanır.

Petek Asma Tavanların Avantajları Nelerdir?

Petek asma tavanlar günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Tercih edilmesinde sağladığı avantajlar etkilidir. Petek asma tavanların avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Yapısının sert ve güçlü olması
  • Dayanıklı olup uzun yıllar kullanmaya uygun olması
  • Yangın güvenliği bulması ve ateşe karşı sergilediği yüksek direncin olması
  • Nemden, rutubetten etkilenmemesi
  • Güvenlik ve kalite standartlarına göre üretilerek uygulanması
  • Ses ve ısı yalıtımının yüksek olması
  • Kurulumunun hızlı ve kolay olması

Dekorasyon sadece mobilyalar ve aksesuarlarla yapılmaz. Duvarların, tavanın süslenmesi ve güzelleştirilmesi de dekorasyonun bir parçasıdır. İstanbul petek asma tavan projelerinin mekanların dekorasyonunu bir üst seviyeye taşıdığını görmekteyiz. Daha modern ve şık mekanlar için petek asma tavan tercih edilmelidir. Siz de firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman uluslararası kalite standartlarında bir hizmeti alabilirsiniz!

17.02.2022
58
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?