Asma Tavan

Asma Tavan

Asma tavan modeli, bugün genel olarak tüm tavan yapıları piyasası arasında en popüler olandır. Bunun ile birlikte her geçen gün asma tavana olan talep artmaktadır. Asma tavanlar görsel özelliklere sahiptir ve kullanımı oldukça pratiktir. Bu tür asma tavan modelleri genel olarak çeşitli iç mekan projelerini uygulamak için kullanılır.

Asma tavan sistemleri büyük sanayi ve sanayi tesisleri, ticaret, sergi, eğlence alanları gibi tasarım üzerinde çalışılan popüler bir tasarım aracıdır. Asma tavan sisteminin popülaritesi oldukça doğaldır. Bunun sebebi ise, bu tür tasarımların kurulumunun oldukça pratik olmasıdır. Kurulumunun yanı sıra bu tavan modelinin kullanımı da bir o kadar kolaydır. Asma tavan sistemi, tavan tipine bağlı olarak paneller, plakalar, çıtalar ve levhalar üzerisinde tutturulduğu metal bir çerçevedir.

Asma Tavan

Asma Tavan Modelleri

Asma tavan taşıyıcı sistemi, uzunlamasına ve enine profilden oluşan bir çerçeve olarak nitelendirilebilir. Taşıyıcı sistemi, duvarlara tutturulmuş köşe parçaları ve yüksekliği gösteren askı elemanlarını içerir.

Asma tavan sistemi kapalı veya açık olarak ikiye ayrılır. Kapalı sistemde panel tavanları monte ederken, plakaların alt montajı nedeniyle destek çerçevesi gizlenir. Açık sistemlerde ise, kılavuzlar ve kasetler aynı yüksekliğe monte edilir. Paneller ise profil kılavuzları tarafından oluşturulan hücrelere monte edilmiş kare veya dikdörtgen panellerden oluşur. İki boyutlu bir şekilde gelirler. Dokuları farklıdır. Bu özellik ise tasarım fikirlerinin uygulanması açısından pek çok fırsat yaratmış olur.

Lacin group sistemleri oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Klasik tarzı olan kişiler muhtemelen 300×300 boyutlarına sahip siyah veya beyaz tasarımlar seçecektir. Modern iç mekânlarda ise gümüş tavanlar oldukça şık gözükecektir. Altın tonları ise tahmin edildiği üzere bulunduğu alana şık ve lüks bir görünüm kazandıracaktır.

Kasetler pratik bir şekilde kolaylıkla çıkarılabilir. Fakat gerekilen durumlarda yardımcı programlara erişim sağlanabilir. Kurulumu oldukça kolay bir işlemdir. Kurulum öncesinde herhangi bir hazırlık çalışması gerektirmez. Kurulumu biraz zaman alır. Çevre ve yangın güvenliği kriterlerine uygudur.

Asma Tavanlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Asma tavanlar, bir odayı yukarıdan olmak üzere sınır çizen ve özel asma profiller kullanılarak tavanlara veya dış cephe kaplamasına tutturulan yapısal bir eleman olarak nitelendirilir. Bu tür yapılar çeşitli işlevlere sahiptir.

Ses Yalıtımı Ve Ses Emilimi

Odadaki mikro ikliminin geçirgenliği (havanın iyi geçmesine izin verir). Süslemeler (asma tavanlar, havalandırma kanalları, borular, kablolar gibi elemanlarını etkili bir şekilde gizler). Yangın güvenlik seviyesini arttırır. Verimli bir aydınlatma sistemi oluşturur.  (aydınlatma armatürlerin montajı için oldukça uygundur).  Sitemize Google ile erişim sağlayarak, bizlere ulaşabilirsiniz.

04.03.2022
49
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?