Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan

Metal asma tavan: Isı ve ses yalıtımı amacıyla kapalı mekanlara metal asma tavanı uygulanmaktadır. Temizlemesi kolaydır ve bulunduğu ortama estetik bir görünüm sağlar. Görsel açıdan güzel olduğu için tercih edilse de asıl amacı ses ve ısı geçişini engellemesidir. Yapılara ağırlık yapmaz oldukça hafiftir.

Genellikle hastane ve kamu binalarında kullanılır. Taşıyıcı profillerle hazırlanmaktadır. Metal plakalardan yapılmaktadır. Bütün plakalar yerleştirildiğinde sistemin arkasında kalan tesisatın bakımı oldukça kolay yapılmaktadır. Geniş bir kullanım amacı vardır. Montaj işlemi de kolaydır. Kolaylıkla ışıklandırma sistemi yapılabilir. Aydınlatma, havalandırma gibi tesisatlar kolay bir şekilde sisteme monte edilebilir.

Yangına karşı dayanıklıdır ve aşınmaya karşı dirençlidir. Darbelere karşı sağlamdır ve sistemin parçaları sökülüp takılabilir. Tesisat boyanabilir, silinebilir ve nemden etkilenmez. Kullanım ömrü en uzun asma tavan çeşididir. Okul ve hastane gibi büyük yapılarda kullanılmaktadır. Yeni nesil tasarım özellikleriyle desteklen asma tavanlar son derece estetik yaşam alanlarının oluşmasında her zaman etkilidir.

Metal Asma Tavan Firmaları

Uygulandığı alana ferahlık ve dayanıklılık sağlayan metal asma tavan en çok tercih edilen yapı sistemlerinden biridir. Kolay temizlendiği için ve kullanım ömrü boyunca bakteri tutmadığı için oldukça ferah ve hafiftir. Klipin tavan olarak da bilinmektedir. Tasarımını ve üretimini profesyonel anlamda yapan firmalar bulunmaktadır.

Firmalarda çalışan ekipler alanında başarılı mimarlar ve tasarımcılardır. Metal tavanlar yüzeyde esneklik sağlar. Kullanım alanlarına göre çeşitli modelleri bulunmaktadır. Metal asma tavanlar taşıyıcı sisteme, şekillere ve eğrilere bağlı olarak uygulanmaktadır. En çok tercih edilen modeli akustik metal tavanlardır. Performans seviyesi oldukça yüksek olan bu modelde delikli paneller kullanılmaktadır.

Özel akustik pedler ile yapılan bu işlem geniş alanlarda kullanılmaktadır. Akustik ses ve ısı yalıtımını en iyi sağlayan malzemedir. Ofis, okul ve kamu alanlarında yüksek performans sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Firmamız Google aramalarında her zaman ön plana çıkan bir firma olduğundan asma tavan uygulamaları konusunda popüler bir firmadır.

Metal Asma Tavan Fiyatları

Asma tavanlar uygulandıkları alana göre belirlenmektedir. Kullanılan malzemelere, uygulanacak yerin boyutuna ve asma tavanın çeşidine göre fiyat belirlenmektedir. Metal asma tavan fiyatları da renklerine, performans özelliklerine ve kullanılan malzemelere göre belirlenmektedir. Metal asma tavanlar yangına karşı korunaklıdır. Dolayısıyla büyük kamu kurumlarında veya iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu bölgelerde bulunan elektrik tesisatının kapanması için de tercih edilmektedir.

Ses yalıtımını sağlayarak gürültünün hem içeri girmesini hem de dışarı çıkmasını sağlamaktadır. Montajı diğer asma tavanlara göre kolaydır. Diğer tavanlara göre ekstra bir işçilik gerektirmektedir. Dolayısıyla işçi ve malzeme sayısı da fazladır. Fiyatları da bu doğrultuda değişiklik göstermektedir.

Genellikle evlerde kullanılmaz ancak teras katlarında ya da ses sisteminin bulunduğu küçük mekanlarda tercih edilebilmektedir. Firmamızla iletişime geçtiğiniz zaman tam anlamıyla kaliteli bir asma tavan uygulamasını uygun fiyatlı bir şekilde temin edebilirsiniz!

 

17.02.2022
60
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?