Mesh Asma Tavan İstanbul

Mesh Asma Tavan İstanbul

Mesh asma tavan İstanbul İngilizce bir kelime olan mesh, örgü anlamına gelmektedir. Mesh asma tavan uygulamalarına bakıldığında neden bu şekilde adlandırıldığı anlaşılacaktır. Tavanlara yerleştirilen panellerde genişletilmiş örgü şekilleri hakimdir. Beton tavanlara özel sistemlerle asılan tavanlara asma tavan denir. Mesh, asma tavanların çeşitlerinden biridir. Yapısına ve dokusuna bakıldığında diğerlerinden çok farklı olduğu dikkatleri çekmektedir.

Yapısının görselliği nedeniyle iç mimarlar tarafından mekanların dekorasyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Özel dokusuyla mekanların havasını değiştirmektedir. Panellerin üretiminde galvaniz ya da alüminyum teller kullanılır. Mesh tavanlar uygulanırken özel taşıyıcı sistem kullanılır. Öncelikle taşıyıcı sistem tavana monte edilir. Ardından paneller yerleştirilir. Panellerin ölçüleri 60 cm’e 120 cm’dir. Göz aralıkları ise 4 mm’e 8 mm ile 35 mm’ye 75 mm ebatlarında değişmektedir.

Mesh Asma Tavan İstanbul ve Avantajları

İş alanlarının göze hitap etmesi çalışanların performansını artırır. Yaşam alanlarının ferah olması alandaki yaşamın daha kaliteli olmasını sağlar. Modern inşaat sektöründe yapılan binaların göze hitap etmesine önem verilir. Evlerin, işyerlerinin her bir detayına dikkat edilerek dekorasyonu yapılır. Mesh asma tavan, kaliteli yapısı, modern tarzıyla alanları güzelleştirmektedir. Asma tavanlarda eskiden düz paneller kullanılırdır. Düz paneller mekanı sıradanlaştırır. Mesh tavanlar mekanın çok daha modern  görünmesini sağlar.

İç mimarlar konsept tasarımlarda asma tavanı sıklıkla uygularlar. Asma tavan uygulamalarında en fazla mesh, baffle ile petek tercih edilir. Futuristik, agresif projelerin vazgeçilmezi mesh tavanlardır. Mesh tavanların renk yelpazesi geniştir. Beyaz, gri, siyah, metalik en fazla tercih edilen ve uygulanan renklerdir. Renk seçiminde mekanın dekorasyonuna uyumu dikkate alınmalıdır. Beton tavanlar ve üzerindeki detaylar çok kötü bir görüntü sergiler. Kötü görüntüden kurtulmak ve estetik bir yapı kazandırmak için mesh tavan uygulamalarına ihtiyaç vardır.

Mesh Asma Tavan İstanbul ve Özellikleri

Tavanları kaplamak ve biraz daha aşağı indirmek için mesh asma tavan uygulamaları yapılır. Mesh tavanların iki çeşidi vardır. Bunlar;

  • Ütülü
  • Ütüsüz

Her iki mesh tavan, uygulandığı mekanın daha ferah ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Işığı geçirebilmesi mekanı aydınlatmaktadır. Mesh, çeşitli büyüklükteki tavanlara uygulanabilir. Paneller şeklinde monte edilmesinden dolayı tavanın büyüklüğü sorun olmamaktadır. Mesh tavanın sağladığı avantajları ve özellikleri kullanılma oranını artırmaktadır. Özellikleri arasında şunlar bulunmaktadır;

  • Renk ve desen alternatifi fazladır.
  • İstenilen ölçülerde üretilebilmektedir.
  • Kir tutmaz ve kolay temizlenir.
  • Neme, rutubete karşı dayanıklıdır.
  • Montajı kolaydır.
  • Aşınmalara karşı dirençlidir.
  • Dayanıklı olduğundan uzun yıllar kullanılabilir.
  • Taşıyıcı sistemlere monte edilebilen mesh asma tavan panellerinin demontesi çok basittir.

Son zamanlarda mesh asma tavanlar farklı tasarımsal özellikleriyle karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Google üzerinden dekorasyon araştırması yaptığımız zaman bu tür tavan uygulamalarıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Elbette ki mesh asma tavanlardan beklenilen etkiyi elde etmek isterseniz, mutlaka bu alanda uzman olan bir firmayla çalışmalısınız. Şayet siz de üst düzeyde bir tasarım kabiliyetine sahip bir firmayla çalışmayı isterseniz, firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

 

17.02.2022
57
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?