Karolam Tavan 2022

Karolam Tavan 2022

Karolam tavanların ön tarafı vinil, arka tarafı ise alüminyum folyo ile kaplıdır. Bu sayede yüzeyde bakteri tutumunu engeller. Karolam tavan sistemleri genel olarak karolardan, karolamlardan, akustik alçıpanlardan, taşyünü asma tavanlar dâhilinde oluşmaktadır.

Karolam Asman Tavan, ön tarafının vinil, arka tarafının ise alüminyum folyo ile kaplı olduğuna değinmiştik. Bu özelliği ile ses yalıtımı, nem dayanıklılığı ve kolay montaj özelliği kazanılır. Aynı zamanda kolay temizlenebilir ve bakteri tutumu engellenmiş olur.

Karolam Tavan 2022

Karolam Tavan Nedir?

karolam tavan olarak tanımlanan bu tavan sistemleri genel olarak karolar, karolam, akustik alçıpen, taşyünü asma tavanlar neticesi ile oluşturulmaktadır. Çevre köşebent adı verilen L profilleri vardır. Bu tavanlar çeşitli işlemlerden geçirilir. Yan duvarlarda öncesinde ayarlanmış bölgelere en fazla 60 cm aralıklar ile monte edilir.

Tavanınız eğer betonarme ise çelik dübel kullanımız gerekir. Bu işlem yapılırken ışıklandırma, ses sistemi gibi yapılması gereken tesisatlar mevcut ise, taşıyıcı sistem ve askı çubuklarına takılmamasına dikkat edilmelidir. Bu husus hakkında gerekli önlemler mutlaka alınmalıdır.

Askı çubukları ile mesafenin ayarlanması sonrasında üzerinde ayarlanılabilen çiftli yaylı maşa temel taşıyıcı ile askı çubukları, yaylı maşaya asılabilecek pozisyona getirilir. Ardından asılır. Serbest montaj sırasında kısmi taşıyıcı olan profillerde 60×60 karolajı oluşturulmalıdır.

Karolam, akustik alçıpenler, karo, mineral taşyünü panellerinin montajları sırasında konstrüksiyon terazisinin kontrolü mutlaka yapılmalıdır. Bu özelliğe çok dikkat edilmelidir. Bunun ile birlikte taşıyıcılar arasında birbirlerine dik açı sağlanmalı. Tavan üzerinde olan nesnelerin görünümünü engellemek adına sıkı bir şekilde askı çubuklarının bağlanması zorunludur.

Karolam Tavan 2022

Karopan Fiyatı Ne Kadar?

Karopan fiyatı konusunda ne yazık ki bu yazımızda ilgi veremeyiz. Güncel fiyatlar için Google üzerisinden sitemize girin. Ardından gerekli iletişim bilgilerimiz neticesinde fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Karopan Asma Tavan Malzemeleri Nelerdir?

Karopan asma tavan malzemeleri; beyaz alçıpen (120×250), yeşil alçıpen (120×250), kırmızı alçıpen (120×250), alçı köşebent (2.7m.tül), duvar c profil (75’lik – 3m), duvar c profil (60’lık – 3m), duvar u profil (75’lik – 3m), duvar c profil (75’lik – 3m), dübel vida, borazan vida (2/5’luk), askı maşası, alçıpen agraf’dir.

02.04.2022
22
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?