Neme Dayanıklı Asma Tavan Modelleri

Neme Dayanıklı Asma Tavan Modelleri

Neme dayanıklı asma tavan modelleri söz konusu olduğunda insanların merak ederek, öğrenmek istediği birkaç farklı konu mevcuttur. Müşterilerimiz tarafından, tarafımıza en çok sorulan soruların cevaplarını bu yazımızda sizlere vermeye çalışacağız.

Neme Dayanıklı Asma Tavan Modelleri

Neme dayanıklı asma tavan modelleri hakkında dikkat etmeniz gereken en önemli kural, tavanın suya dayanıklı olmasıdır. Suya dayanıklı olan asma tavanlar neme de aynı şekilde dayanıklı olur.

Suya dayanıklı asma tavan modelleri aynı zamanda herhangi bir suyun aralardan sızarak, yalıtımınıza veya kablo tesisatınıza zarar vermesini önlemeye yardımcı olacaktır. Bunun ile birlikte iyi bir havalandırma sistemine sahip bir model seçmeniz gerekmektedir.

Bu işlev herhangi bir nemin birikmesini ve zamanla hasara neden olmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Asma tavanların yapıldığı malzeme büyük önem arz eder. Çürümeden veya rengi solmadan neme dayanabilecek bir asma tavan bulmak önemlidir. Dikkate alınması gereken ikinci şey, gerçek süspansiyon sistemidir. Tavan ağırlığını ve ilave nemi kaldırabilecek bir tavan sistemi gerekir. Son olarak kullanım alanınızda iyi görünecek ve dekorunuzun geri kalanıyla uyumlu bir tavan seçmeniz gerekir.

Neme Dayanıklı Asma Tavan Modelleri

Metal Asma Tavan Neme Dayanıklılığı

Neme dayanıklı bir tavan arıyorsanız metal asma tavan sistemlerini mutlaka düşünmelisiniz. Metal asma tavan neme dayanıklılığı oldukça fazladır. Bu tavan sistemleri birbirine metal şeritlerle bağlanan panellerden oluşur. Bu tip tavan, alçı veya alçıpan gibi diğer tavan türleri kadar nem hasarına karşı savunmasız değildir.

Metal asma tavanın avantajlarından biri, hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilmesidir. Ayrıca, diğer tavan tiplerine kıyasla nispeten ucuzdur.

Metal Asma Tavan Kullanım Alanları

Metal asma tavan kullanım alanları;

  • Konutlar,
  • Su parkları,
  • Çok yüksek neme sahip odalar,
  • Düzenli ıslak temizliğin yapıldığı odalar,
  • Banyolar,
  • Laboratuvarlar,
  • Sağlık kurumlarında
  • Yüzme havuzlarında kullanılırlar.

Neme Dayanıklı Asma Tavan Modelleri

Plastik Asma Tavan Neme Dayanıklılığı

Plastik asma tavanlar uygun fiyatlı, hafif ve kurulumu kolay oldukları için popüler bir seçenektir. Ayrıca nemin sorun olduğu alanlarda neme dayanıklı iyi bir çözüm olabilirler. Paneller plastikten yapılmıştır ve nem sızmasına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu onları banyolarda, mutfaklarda ve nemin oluşabileceği diğer alanlarda kullanım için ideal hale getirir.

Plastik asma tavanların bir dezavantajı ise, ısıdan zarar görmeleridir. Bölgenizdeki koşullara dayanacak kaliteli bir ürün seçmek önemlidir. Neme ve yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık açısından test edilmiş ve onaylanmış bir tavan daha doğru olacaktır. Detaylı bilgi ve önerilerin yanı sıra, siparişlerinizi oluşturabilmek için bizlere Google aracı ile ulaşın.

20.06.2022
9
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?