Mesh Asma Tavan

Mesh Asma Tavan

Kullanılan malzeme, uygulama metotları ve kullanılan malzemeler göre farklı asma tavan sistemleri yapılmaktadır. Bunlar arasında en sık tercih edilen ise mesh asma tavan sistemleridir. Bu tasarımda kullanılan mimari diğer sistemlere nazaran daha estetiktir. Ayrıca kullanılan metal paneller de malzeme noktasında çok kullanışlıdır.

Kullanılan metal malzemeler görünüş itibariyle örgü şeklindedir. Şık tasarımları sebebiyle kullanıldıkları iç mekânların havasına katkıda bulunurlar. Ayrıca değişik renk seçenekleri de bulunur. Bu seçenekler;

  • Beyaz
  • Siyah
  • Gri
  • Metalik Renk

Kullanılan malzeme bazında değerlendirildiğinde de alüminyum ve galvanize çeliğin ön plana çıktığı görülecektir. Bunun yanında bakır, paslanmaz çelik gibi malzemelerde tercih edilebilir. Bu sistem tavanların uygulama alanları ise yine çeşitlilik gösterir. Ofis, banka, otel, konferans salonu gibi birçok alanda kullanım imkânına sahiptir.

Mesh Asma Tavan Avantajları

Bu sistemin sıklıkla tercih edilmesi sağladığı avantajlar ile doğru orantılıdır. Mesh asma tavan avantajları oldukça fazladır. Bu tarz uygulamalar, görsel olarak farklı ve güzel bir tasarıma sahiptir. Montajı pratiktir. Kullanımı kolaydır. Farklı renk seçenekleri sunar. Tavan tamamen kapatılmadığından dolayı ihtiyaç duyulan hava akışı sağlanmış olur. Neme karşı dayanıklılık gösterir. Uzun ömürlüdür.

Mesh asma tavanların temizliği kolaydır. Farklı ebatlarda üretilmesi mümkündür. Aşınma, darbe gibi dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Taşıyıcı sistemlere monte edilme imkânı da vardır. Elektrik veya başka tesisatları kamufle etme imkânı sunar.

Delikli ve transparan yapısı sayesinde kullanılan ortamın daha aydınlık durmasını sağlar. Yapısı itibariyle hafif olduğundan kullanıldığı yapıda ekstra bir ağırlığa neden olmaz. Kullanılan ızgaralar sağlamdır. Yangınlara karşı dayanıklıdır. Söküp takılarak tekrar kullanılabilir. Geri dönüşüm için ise uygundur. Bundan dolayı son zamanlarda mesh asma tavan uygulamalarının sıklıkla tercih edildiğini ifade edebiliriz.

Mesh Asma Tavan Uygulaması

Bu asma tavan sisteminin sağladığı en büyük avantajların başında kurulum kolaylığı gelir. Mesh asma tavan uygulaması için öncelikle tavana taşıyıcı sistem olan T15/24 uygulaması yapılır. Bu monte işleminden sonra seçilen metal paneller, taşıyıcı sistem ile birleştirilir. Paneller 60cm*120cm olacak şekilde üretilir. Panellerin göz aralıklarının mesafesi ise modellere göre farklılık gösterir.

4*8mm başlayarak 35*75mm ölçüsüne kadar devam eden göz aralığı mevcuttur. Bunun haricinde bu model tavanların iki farklı çeşidi de vardır. Bu çeşitler ütülü ve ütüsüz sistemler olarak adlandırılır. Uygulamada kullanım metot, malzeme gibi etkenler fiyat üzerinde etkili olduğu için ise önemlidir. Uygulama alanının büyüklüğü yine fiyat üzerinde etkili olacaktır.

Sağladığı sayısız avantajla sıklıkla tercih edilen bu sistemin yaptırıldığı yerde son derece önemlidir. Hem kullanılan malzemenin hem de işçiliğin kalitesi kullanım süresini ve kullanım konforunu etkileyecektir. Günümüz koşullarında Google aracılığıyla yeni nesil asma tavan uygulamalarına dair araştırma yapabilirsiniz. Yapacağınız araştırma neticesinde firmamızın ayrıcalıklı hizmetleriyle tanışabilirsiniz!

17.02.2022
51
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?