İzmir Metal Asma Tavan

İzmir Metal Asma Tavan

İzmir metal asma tavan: Ülkemizde konutlarda, iş yerlerinde, kamu kuruluşlarında asma tavan uygulaması yapılmaktadır. Asma tavan, betonarme tavanın göze hoş gelmeyen unsurlarını saklamak ve daha güzel görünmesi için yapılır. Asma tavan uygulamasında kullanılan çeşitli malzemeler ve modeller vardır. İzmir metal asma tavanı uygulamalarının yaygın olduğu bir kenttir. İzmir, modern yapıları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir kenttir. Yeni yapılan ve yenilenen binalarda asma tavanın sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Metal asma tavan İzmir gibi büyük kentlerde yoğunluklu bir düzeyde talep görmektedir. Bu talebin karşılanması noktasında firmamız çözüm odaklı bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.

İzmir Metal Asma Tavan

Metal asma tavanlar ısı ve ses yalıtım özellikleriyle bilinmektedir. Tavanların yüksek olması ısınma problemini beraberinde getirir. Tavanı aşağı düşürmek, daha kolay ısınmasını sağlamak için güzel bir yoldur. Metal asma tavanlar çeşitli derinliklerde uygulanabilir. Yüksek tavanlarda daha derin uygulama yapılır. Yüksekliği düşük olan mekanlardaki asma tavanın derinliği daha azdır. Ses yalıtımını sağlaması özellikle işyerleri için çok önemlidir. Metal asma tavanın montesi yapılırken led, spot ışıklandırma, havalandırma ve ses sistemleri de monte edilebilir.

İzmir Metal Asma Tavan Kalitesi

İzmir’de metal asma tavan uygulaması yapan çok sayıda firma vardır. İzmir metal asma tavan firmaları arasından en kaliteli ve ince işçiliğe sahip firma tercih edilmelidir. Asma tavan uygulamasında iki husus çok önemlidir;

  • Kullanılan malzemenin kalitesi
  • Uygulamanın işçiliği

Kullanılan malzeme ve ekipmanların kalitesi metal asma tavanın ömrünü belirlemektedir. Kaliteli malzemeler kullanıldığında çok uzun yıllar kullanılabilir. Tavanın görselliğini ise ustaların mahareti ve el işçiliği belirler. İnce işçilikle yapılan asma tavanlar mekanın daha güzel ve şık görünmesini sağlar. Asma tavanlar, tavanlardaki kabloları, pürüzlü yüzeyi, boruları saklamak için yapılır. Şayet metal asma tavan profesyoneller tarafından monte edilmezse çeşitli sorunlar yaşanabilir. Metal, modern yapıların vazgeçilmez malzemesidir. Dekorasyonda özellikle metale öncelik verilir. Asma tavanın metal olması ortamın daha modern bir havaya bürünmesini sağlar.

İzmir Metal Asma Tavanların Özellikleri

Bazı mekanlarda girildiğinde dekorasyonu insanları çok etkiler. Metal asma tavan uygulamaları etkileyici dekorasyonların parçalarındandır. Modern tasarımlarla tavanları süsleyen metal asma tavanlara led ışıklar da yerleştirilebilir. Işıklandırma ile tavanın ve mekanın ambiyansı artırılır. Özel profiller, sağlam bir şekilde betonarme tavana sabitlenir. Ardından metal paneller monte edilir. Metal paneller 30 * 30 cm ya da 60 * 60 cm olarak çeşitlendirilmiştir. Farklı ebatlarda panel üretimi de yapılmaktadır.

Metal asma tavanlarda Alüminyum, galvaniz gibi maddeler kullanılır. Kullanılan malzemenin ne olduğu fark etmez. Hepsi birbirinden şık ve estetik bir görüntüye sahiptir.  İzmir metal asma tavan çeşitli renklerde uygulanmaktadır. Beyaz yaygın olarak kullanılır. Ancak ahşap, metalik, siyah ve daha farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Siz de Google üzerinden kısa bir araştırma neticesinde firmamızın müşteri dostu olan hizmetleriyle tanışabilirsiniz!

17.02.2022
57
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?