Asma Tavan İstanbul

Asma Tavan İstanbul

Asma tavan İstanbul:Halk arasında genellikle estetik görünümüyle bilinen asma tavan ısı yalıtımı ve ses yalıtımı amacıyla da yapılmaktadır. Uygulandığı yerde istenmeyen görüntülerin kapanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra elektrik sistemi için boşluk açar. En büyük avantajı kabloların, tesisat boruların, duvarın ve döşemelerin istenmeyen görüntülerini kapatmasıdır.

Estetik görünüm amacıyla genellikle evlerde uygulanmaktadır. Bina, hastane, otel, kamu yapıları ve bürolarda fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Dekoratif çeşitleri bulunmaktadır. Işıklandırma sistemiyle yapılan modelleri vardır. İsteğe veya ihtiyaca bağlı olarak farklı tasarımlarda yapılmaktadır.

İhtiyaç duyulduğu yerler genellikle AVM, spor salonu, kütüphane, fabrika, iş merkezi, ofis, hastane ve sitelerdir. Buralara uygulanmasının asıl sebebi ısı ve ses yalıtımını sağlamaktır. Bunun yanı sıra asma tavanlar izolasyon amacıyla ve dekorasyon amacıyla kullanılmaktadır. Evlerde ses sisteminin kullanıldığı odalarda da uygulanmaktadır. Siz de firmamızı tercih edecek olursanız, kaliteli bir hizmetle tanışırsınız!

Asma Tavan İstanbul

Asma Tavan İstanbul Firmaları

Genellikle inşaat sektöründe hizmet veren firmalar Asma tavan İstanbul yapmaktadır. Bunun yanı sıra sadece asma tavanlar konusunda hizmet veren firmalar da bulunmaktadır. Yapımına başlanmadan önce yer belirlenir ve noktalar işaretlenir. Dübeller aracılığıyla tavana askılıklar asılır ve kotun yüksekliği hesaplanır. Askı çubukları askı maşasıyla ana profile monte edilir. Ana profiller klipsler yardımıyla tali profillere bağlanır. Alçı plakalar karkas sisteme vida ile monte edilir.

Köşelere ve birleşme yerlerine derz bandı çekilir. Vidalar plakalara iyice gömülür ve görünmemesi için alçı ile kapatılır. Yüzeye alçı sıva çekilir ve temizlik yapılarak işlem sonlandırılır. İşlemi uygularken işçiliğin planlı ve profesyonel olması gerekmektedir. İşlemi yaptırmadan önce firma ve firmanın işçiliği hakkında detaylı bilgiler elde edilmelidir. Bunun yanı sıra işlem uygulanırken kullanılacak malzemelerin kalitesine dikkat edilmelidir. Firmamız her zaman müşteri dostu olan bir çalışma sistemine sahiptir. Bundan dolayı da son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Asma Tavan İstanbul  Fiyatları

İnşaat firmalarıyla veya Asma tavan İstanbul yapan firmalarla işlemi yaptırmadan önce detaylı bir görüşme yapılmalıdır. Asma tavanların kalitesi kadar fiyatları da önemlidir. Fiyatlar asma tavanların çeşitlerine göre belirlenmektedir. Uygulanacak mekana, işçiliğe, malzemeye ve asma tavanın modeline göre fiyat belirlenmektedir. Asma tavanın yapımından önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey yeterli sayıda çelik dübelin kullanılmasıdır. U profiller duvara monte edilirken vidalar da dübelle yapılmalıdır. Askı çubuklarının gerekli uzunlukta olması son derece önemlidir.

Kullanılan levhanın mekanın özelliklerine göre belirlenmesi gerekmektedir. Her modelin kendine göre özellikleri bulunmaktadır. Alçıpan modeli iç mekanlarda hafifliği nedeniyle tercih edilmektedir. Genellikle depreme dayanıklı binalarda kullanılır. Vektörel modeli ise mekanın tavan yüksekliğini düşürmek amacıyla uygulanmaktadır. Metal asma tavanlar ise hem ses hem de ısı kaybını önlemektedir.  Asma tavan firmaları konusunda Google üzerinden arama yaptığınız zaman karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Bu noktada firmamızı tercih ettiğiniz zaman üst seviyede bir hizmeti alabilirsiniz!

17.02.2022
55
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?