Bursa Karolam Asma Tavan

Bursa Karolam Asma Tavan

Bursa karolam asma tavan: Bursa halkı evlerinin, çalışma alanlarının şık ve güzel görünmesine çok önem verirler. İnşaat sektöründe kullanılan yapı malzemeleri eskiye nazaran çok fazla değişti. Beton tavanlar geçmişte boyanarak güzelleştirilmeye çalışılırdı. Şimdilerde ise asma tavanla çok şık ve estetik bir hale getiriliyor. Bursa karolam asma tavan uygulamalarını daha fazla tercih etmektedir. Daha fazla tercih edilmesinde uygulamanın özellikleri ve sağladığı avantajlar etkilidir.

Karolam asma tavanların ön yüzleri vinil kaplamadır. Arka kısımlarında alüminyum folyo kaplaması tercih edilmiştir. Vinil ve alüminyum kaplamanın birleşmesinden sağlıklı, ısı ve ses yalıtımı yüksek paneller elde edilmiştir. Karolam asma tavanlarda kir, toz ve bakterilerin tutumu söz konusu olmaz. Temizliği nemli bir bez kullanılarak kolayca yapılabilir. Neme ve rutubete dayanıklı olduğundan pek çok alanda kullanılabilir. Montesi çok kolaydır. Uzman ekipler tarafından monte edildiğinde uzun yıllar kullanılabilir. Montesi gerçekleştirilen paneller elle kolayca çıkarılıp yeniden takılabilir.

Bursa Karolam Asma Tavan

Bursa Karolam Asma Tavan Firmaları

Bursa’da inşaat sektörü çok hareketlidir. Modern binalarda asma tavan uygulaması yaygındır. Asma tavanların çeşitleri bulunuyor. Plastik, taşyünü, metal, mesh, baffle, petek asma tavanların çeşitleridir. Her bir asma tavan çeşidinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bursa karolam asma tavan sağladığı avantajlardan dolayı daha fazla uygulanmaktadır. Çok tercih edilmesinden dolayı Bursa’da karolam üretici firmalarının sayısı geçen zamana göre artmıştır. Firmalar karolam uygulamalarını akustik alçıpan, taşyünü, karopan gibi farklı çeşitlilikte üretmektedir.

Karolam tavanların montesinde çelik dübel kullanılmaktadır. Çelik dübeller kullanılarak profiller betonarme tavana monte edilir. Özel askılarla sarkıtılan tavanın köşe montesi L profilleri ile yapılır. Köşebentler yan duvarlara 60 cm’lik mesafelerle monte edilir. Köşebent kullanılarak yapılan montelerle asma tavanın daha sağlam olması sağlanır. Karalom asma tavan Bursa için Google aracılığıyla geniş kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz. Yapacağınız araştırma sonucunda firmamızın ayrıcalıklı hizmetlerini de tanımış olursunuz!

Bursa Karolam Asma Tavan Uygulamaları

Yaşanılan alanın estetik olması insanların psikolojisini olumlu etkiler. Mekandaki hoş olmayan görüntüler sadece gözü rahatsız etmez. Aynı zamanda ruhu da rahatsız edecektir. Betonarme tavanlar pürüzlüdür. Üzerinden kablolar, borular ve mekanın diğer sistemlerinin ekipmanlarından bir kısmı geçer. Kablolar, boruların estetik şekilde kapatılmasında asma tavanlar çok etkilidir. Asma tavanlar mekanın şık, konforlu ve estetik görünmesini sağlar. Karolam tavanların vinil üst yüzeyleri ışığı yansıtır. Yansıyan ışık mekanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlar.

Isı ve ses yalıtımının yüksek olduğu karolam asma tavanın montesini profesyonel ekiplerin yapması gerekir. Montesi profesyonel ekiplerle yapıldığında uzun yıllar hiç sorun olmadan kullanılır. Sağlam bir şekilde monte edilen asma tavanın panelleri gerekli olduğunda elle çıkarılabilir. Kablolarda, borularda arıza olduğunda paneller elle çıkarılıp tamiri yapılır. Tamir bitince yine elle paneller yerlerine kolayca takılır.

17.02.2022
51
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?