İstanbul Karolam Asma Tavan

İstanbul Karolam Asma Tavan

Bu tavan sistemi tavana monte edilen döşemeye eski ile tutturulan değişik tasarımlara sahip asma tavandır. Özellikleri, çeşitleri, modelleri ile İstanbul karolam asma tavan sıklıkla tercih edilir. Üretim sistemine bakıldığında kolaj denilen malzemeye alçı plakaların entegre edilmesi ile oluşturulduğu görülecektir. Yaygın kullanım alanları ise şu şekildedir;

  • Mutfak
  • Banyo
  • Hastane
  • Laboratuvar
  • Çeşitli sağlık merkezleri
  • Okul
  • Dershane

Kullanım alanlarının hijyen yönünden sağladığı faydalar ön plana çıkar. Bununla beraber olası yangınlara karşı son derece dayanıklı olması toplu yaşam alanlarında tercih sebebi olmuştur. Karolam asma tavan İstanbul için geniş kapsamlı bir faaliyet olarak karşımıza çıkmaktadır. İstanbul’da tam da aradığınız özelliklere sahip bir hizmet almayı istediğiniz zaman firmamız ayrıcalıklı bir hizmeti sizlerle buluşturacaktır.

İstanbul Karolam Asma Tavan Özellikleri

Asma tavan sistemleri sahip oldukları özelliklere göre farklılık gösterirler. İstanbul karolam asma tavan sistemi ise sahip olduğu özellikler ile rakipleri arasında öne çıkarlar. Bu özelliklerin başında ise sağladıkları hijyen gelir.

Çok kolay bir şekilde temizlenebilir. Bu özelliği nedeniyle de büyük ticari mutfakların tavan sistemlerinde sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında neme karşı son derece dayanıklıdır. Bu da yine mutfak, banyo, tuvalet gibi yüksek neme maruz kalan bölgelerin yapımında tercih edilmesini sağlar. Neme karşı dayanıklı olması kolay temizlenebilir olması bakteri oluşumuna da engel olur. Uygulama için harcanan zaman ve emeğe bakıldığında ise yine bu sistem artılara sahiptir. Kurumunu son derece kolay bir şekilde yapılır.

Bütün bunların yanında son derece dayanıklıdır. Uygulama alanı noktasında mutfak, banyo gibi yerler daha ön plana çıksa da odalarla da rahatlıkla tercih edilebilir. Öne çıkan bir diğer önemli özelliğine ses yalıtımı noktasında da avantajlar sağlıyor olmasıdır. Yankı oluşmasına engel olur. Bunun yanında kablo gibi kötü görüntüye neden olan şeylerin saklanmasını da sağlar.

Uygulamada Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu uygulamanın sağladığı faydalardan yararlanmak isteyenlerin belirli noktaları da göz önünde tutması gerekir. İstanbul karolam asma tavan uygulamasının sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için tavanın yapıldığı malzemeye dikkat edilmelidir. Betonarme malzeme kullanıldıysa sabitleme işlemi için kurulan mekanizma için mutlaka çelik dübel tercih edilmelidir.

Tavanı tutacak olan askı çubuklar monte edilirken ise tavandan geçen kablolara dikkat edilerek monteleme yapılmalıdır. En sağlıklı kullanım için taşıyıcılar arasındaki açının her zaman dik olmasına özen gösterilmelidir. Bir diğer önemli detay ise dizilim yapılırken aralarda boşluk kalmamasına dikkat etmektir. Kenar, köşe gibi kısımlarda dahi bu detay göz ardı edilmemelidir.

Askı çubuklarının taşıyacağı yük miktarı her zaman göz önünde tutularak hareket edilmelidir. Ayrıca uygulama alanında havalandırma boşluğuna ihtiyaç duyuluyorsa muhakkak mazgal konulmalıdır. Başka türlüsü doğru değildir. Google gibi büyük çaplı arama motorlarında karolam asma tavan uygulamaları her zaman popüler olan uygulamalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

31.01.2022
56
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?