Asma Tavan İstanbul

Asma Tavan İstanbul

Asma tavan İstanbul Eskiye nazaran modern evlerde çok şık ve estetik dekorasyon unsurları kullanılmaktadır. Asma tavan, dekorasyon için kullanılan yapı malzemelerinden biridir. Alçı ile oluşturulan asma taban ışıklı veya ışıksız olarak tasarlanabilmektedir. Düz ve modelleri olarak uygulanabilen tavanlar yaşam alanlarının havasını değiştirmektedir. Evlerde, ofislerde, çalışma alanlarında ve daha pek çok mekanın tavanının güzelleştirilmesinde kullanılmaktadır.

Asma tavanlar sadece dekorasyon amaçlı kullanılmaz. Çok yüksek mekanların tavanlarında da kullanılır. Böylece mekanın görselliği değiştirilirken ısıtılmasının daha kolay olması sağlanır. Çok fazla model ve desen seçeneği vardır. Tasarım harikası modelleriyle mekanların daha güzel görünmesini sağlar. Işıklı modeller yaşam alanlarının havasını değiştirmekte harika bir seçenektir. Daha estetik ve etkileyici bir hava oluşturmak isteyenler gergi tavanlarla birlikte kullanabilirler.

Asma Tavan Nasıl Uygulanır?

Asma tavan yapımını ustalar üstlenmelidir. Bu alanda uzmanlığı olmayan kişilerin asma tavan yapabilmesi son derece zordur. Asma tavanı uygulamasında ustanın hayal gücü ve tecrübesi kaliteli ve güzel sonuçlar alınmasında etkilidir. Asma tavanlar alçıpan kullanılarak yapılır. Ne kadara mal olacağı ise uygulanacak mekana göre değişir. Asma tavanlarda çok farklı modeller vardır. Her mekanda farklı model uygulanabilir. Model seçiminde etkili olan unsurlar şunlardır;

  • Mekanın boyutları
  • Yüksekliği
  • Şekli

Tavan yapılırken öncelikle ızgaralar konulur. Izgaraların düzgün konulması asma tavanın düzgün yapılmasını sağlar. Bundan dolayı ızgara ölçülerinin dikkatli alınması gerekir. Yapılacak bütün işlemler dikkatli ve planlı yapıldığında sonuç harika olacaktır. Ölçülere göre hazırlanan ızgaralar profesyonel ekipler tarafından tavana uygulanır.

Zor olmasına rağmen profesyonel ekip tarafından monte edilen ızgaraların için spot, led ışıkların ekipmanları yerleştirilir. Aksesuar ve ekipman yerleştirmesinde eksiklik olmamasına dikkat edilir. Bir sonraki aşamada ızgaralar üzerine alçıpanların yerleştirilmesi vardır. Asma tavan uygulaması çeşidine ve türüne göre bazı farklılıklar içerebilir. Anlatılan genel bir uygulamadır. 260

Neden Asma Tavan Tercih Edilir?

Çeşitli ve çok avantajları bulunması nedeniyle asma tavan sıklıkla tercih edilmektedir. Avantajlarını ve faydalarının etkili olabilmesi için mekanın ihtiyaçları dikkatlice tespit edilmelidir. Asma tavanın tercih edilmesindeki nedenler arasında şunlar vardır;

  • Elektrik tesisatının ve kablolarının kapatılması
  • Isı kaybını minimuma indirgeyebilme
  • Yaşam alanlarının daha şık ve estetik görünmesi

Yüksek tavanlı evlerde ısı kaybı çok fazla olmaktadır. Yüksekliği azaltarak ısı kaybını ortadan kaldırabilirsiniz. Asma tavanı mekanların izolasyonunu sağlayarak daha sıcak olmasına katkı sağlar. Tavana monte edilen spotlar, ledler mekanın daha ışıltılı görünmesini sağlayacaktır. Görüntüye ve estetiğe önem veren iç mimarların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Son zamanlarda Google aramalarında asma tavan uygulamalarıyla sıklıkla karşılaşıyoruz. Esasında bu durum asma tavanların son zamanlarda yoğun bir düzeyde ilgi görmesinden kaynaklanıyor. Firmamız asma tavan uygulamalarının uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde hayata geçirilmesi konusunda üst düzeyde bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.

 

17.02.2022
47
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?