Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü asma tavan: Asma tavanlar arasında en ucuzu olarak bilinen taşyünü asma tavan yapımı oldukça basit olan bir tavandır. Birçok avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır. Maliyeti düşüktür ve kurulumu oldukça kolaydır. Isı ve ses yalıtımını en iyi sağlayan modeldir. Tavanların arası geniştir. Parçaları kolaylıkla temizlenebilir ve sökülüp tekrar takılabilir.

Onarımı kolaydır ve ekstra aletlere ihtiyaç duyulmaz. Tüm bu avantajlarının yanı sıra dezavantajları da bulunmaktadır. Diğer asma tavanlar gibi dayanıklı değildir. Sızıntıya karşı yeterince korunaklı değildir. Plakaları farklılık gösterebilir ve lifli plakalar nem tutabilir. Nem tutan plakaların şekli bozulabilir. Tavan yüksekliği oldukça uzundur.

Kentsel dairelerde genellikle kullanılmaz. Ofislerde, marketlerde, restoranlarda ve eğlence mekanlarında kullanılmaktadır. Tasarım açısından oldukça zengindir ancak ekonomik değildir. Kurulumu basittir ve kullanım kılavuzu sayesinde herkes kurabilmektedir. Firmamız müşteri memnuniyeti merkezli bir hizmet sunduğundan bu tür tasarımları da kusursuz bir şekilde hayata geçirmektedir.

Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan Firmaları

Toz haline getirilen bazal taşların kimyasal malzemelerle bir araya getirilmesiyle oluşturulan taşyünü asma tavan geri dönüşümlü artık malzemelerden yapılmaktadır. İnsan yaşamı için sağlıklıdır. Kanserojen malzeme barındırmaz. Akustik bir malzemedir. Oldukça hijyeniktir ve ısı izolasyonunu sağlar. Yangına ve neme dayanıklıdır.

Silinebilir ve boya gerektirmez. Paslanmaz ve çevre dostudur. Montajı hızlıdır ve kolaydır. Asma tavanların üzerine uygulanabilir. %70 oranında neme dayanıklıdır. Farklı çeşitleri bulunmaktadır ve firmalar isteğe ya da ihtiyaca göre çeşitlerini uygulamaktadır. Genellikle beyaz renkte uygulanır. Düz panel ve sarkmalı modelleri bulunmaktadır. Diğer asma tavan modellerine göre ışığı daha fazla yansıtmaktadır. Isıyı dengelemesinin nedeni tavan ile panellerin arasındaki mesafedir.

Uygulanmadan önce uzunluk ölçüsü alınmalıdır. Asma tavan kodu ile gerekli malzemeler ayarlanarak kodların üzerine bu malzemeler monte edilmektedir. Genellikle parçalar esas taşıyıcılar ve tali taşıyıcılar olarak ayrılmaktadır. Siz de Google arama motoru üzerinden en iyi asma tavan firması araştırması yaparsanız, firmamızla karşılaşacaksınız!

Taşyünü Asma Tavan Fiyatları

Asma tavanlar arasında en uygun fiyatlı ve kurulumu en kolay olan taşyünü asma tavan belirli parçalara bölünerek kurulmaktadır. Kullanım alanına, işçiliğe ve malzemeye göre fiyat belirlenmektedir. Uygulama yapılacak alanın kodu lazer ya da hortum terazi ile alınmaktadır. Kodların üzerine T-24 köşe profilleri monte edilmektedir.

Ana taşıyıcıların mutlaka başlangıç duvarından 60 cm uzaklıkta olması gerekmektedir. 60 veya 120 cm parçalarla monte işlemi yapılmaktadır. 60×60 cm’lik parçalarla bütün alan kaplanabilmektedir. Taşyünü taşınabilir bir asma tavandır. Tavandaki su borularını ve lekeleri gizleyebilmektedir. Bunun yanı sıra ortamda bulunan sigara, duman, toz ve kirli havayı temizlemektedir.

Gerek duyulduğunda boyanmaktadır ancak çoğunlukla beyaz renkte kullanılır. Tavanda ihtiyaç duyulan tadilat işlemi ve onarım için taşyünü sistemi rahatlıkla sökülebilir. Firmamız her zaman müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olduğundan geniş kapsamlı bir hizmeti sorunsuz bir seviyede sunabilmektedir.

 

17.02.2022
55
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?