Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan

Metal asma tavan: Günümüz yapı içi dekorasyon parçalarından biri, asma tavanlardır. İş yerlerinden, hastanelere, otellerden apartman dairelerine kadar her binada kullanılmaktadır. Metal asma tavanı bu kullanım alanlarında, biraz daha farklı özellikleri ile tercih edilir. Metal asma tavan uygulamaları pek çok avantajı beraberinde getirdiği için son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız bu türden uygulamaları uluslararası kalite standartlarına uygun bir şekilde hayata geçirmek konusunda iddialı bir çalışmanın merkezinde yer almaktadır.

Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan Modelleri

Asma tavanların farklı çeşitleri olduğu gibi bu çeşitlerinde kendi aralarında farklı modelleri vardır. Metal asma tavan farklı kullanım alanları ve görünüş biçimleri ile birkaç modele ayrılır;

Clip-in tavan sistemi; düz ve sade bir görünümü vardır. Plakalar birbirine değdiği için taşıyıcı sistemi gizlidir. Tüm paneller birbirinden bağımsız olduğu için özel aparatı iletek tek sökülüp takılabilirler. Bu sayede asma tavanın içinde bulunan her türlü tesisata ulaşım kolaydır.

Lay-on tavan sistemi; taşıyıcıları görünen bir asma tavan şeklidir. Taşıyıcılara galvaniz ve alüminyum plakaların oturtulması ile yapılır. Bu sistemde de paneller tek tek çıkarılabilir. Bunları sökmek için bir alete ihtiyaç yoktur. El ile çıkarılıp takılabilir.

Lay-in tavan sistemi; önceden monte edilmiş kanallı sisteme, alüminyum veya galvaniz plakaların takılmasıyla oluşur. Görünür taşıyıcılı bir sistemdir. Lay-on panel sisteminden farkı, sadece panelleridir.

Baffle asma tavan sistemi; görsel olarak diğer tavanlardan farklıdır. Modern tasarımların vazgeçilmez bir parçasıdır. U kesitli metal panellerin, tavandan sarkıtılmış askı tellerine dikey olarak bağlanmasıyla oluşur. Konsept tasarımlı mekanlarda tercih edilir.

Eğrisel baffle asma tavan sistemi; standart baffle asma tavan gibi tavandan sarkıtılan asma tellerine dikey olarak bağlanmış panellerden meydana gelir. Fakat eğrisel baffle sisteminde, montaj esnasında tavana eğrisellikverilir. Bu sayede harika bir görsellik elde edilir.

Mesh asma tavan sistemi; tavana vidalanmış olan taşıyıcı sistemlere genişletilmiş metal panellerin monte edilmesiyle oluşturulur. Pratik ve şık bir tercihtir.

Petek asma tavan sistemi; U şeklindeki alüminyum profillerin iç içe geçirilmesiyle oluşur. Bu yöntemle petek görünümlü paneller elde edilir. Taşıyıcılar ve paneller aynı renk olduğu için, uygulama tamamlandıktan sonra tek parça bir görüntü kazanır.

Hook-on tavan sistemi; panellerin kancalı taşıyıcılara takılması ile oluşturulan tavan sistemidir. Plakalar birbirlerine temas ederek montelendiği için, taşıyıcılar görünmez.

Metal Asma Tavan Tercih Edilme Nedenleri

Asma tavanların tercih edilme nedenleri oldukça fazladır. Her modelin ve sistemin ayrı avantajları bulunur. Metal asma tavan bu avantajlı sistemlerden bir tanesi olduğu için çokça tercih edilir.

Metal asma tavanlar iyi bir ısı ve ses yalıtım aracıdır. Kurulumu kolay ve uzun ömürlü bir sistemdir. Temizlenebilir yapısıyla hijyen sağlar. Yangına karşı güvenlidir. Ayrıca mükemmel bir nem direncine sahiptir. Siz de Google aramalarında en popüler asma tavan modelleri arasında yer alan metal asma tavanları etkili bir düzeyde yaptırmayı isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

17.02.2022
76
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?