İstanbul Ahşap Asma Tavan

İstanbul Ahşap Asma Tavan

İstanbul ahşap asma tavan modelleri için Google üzerisinden sitemize giriş sağlayabilirsiniz. Gerekli bilgilere ulaşabilmek için, sitemizde bulunan iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Her türlü sorun ve sorularınız için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ahşap asma tavan İstanbul bölgesi için hizmetimiz devam etmektedir. Sizlerde kaliteli bir hizmet almak için bizlerle iletişime girebilirsiniz. Sizlerin zevki ve istekleri doğrultusunda ahşap asma tavan sistemi oluşturacaktır.

İstanbul Ahşap Asma Tavan

Günümüz çağında modern mimar ile inşa edilmiş binaların ısıtma, havalandırma, aydınlatma, akustik, yangın detektörleri, güvenlik kameraları gibi pek çok sistemin binalara dâhil edilmesi bir zorunluluk haline getirilmiştir.

Bu ve benzeri sistemlerin binalarda kullanılıyor olmasının bazı olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bu olumsuz etkilerinden en belirgin olanı estetik açıdan istenmeyen bir görsel kirliliği oluşturmasıdır. Bu gibi olumsuz etkisi olan estetik problemlerden kaçınabilmek adına yapılan birkaç işlem mevcuttur.

Bu istenmeyen görüntüleri kamufle eden aşamalarından biri ise, normal tavana nazaran daha düşük bir seviyede yeni bir tavan inşa etmektir. Bunun ile birlikte ahşap asma tavanın nasıl olduğuna bakacak olur isek, tavanın altında kalan kısmın tavana asılarak oluşturulan sistemlere asma tavan denmektedir.

Bunun dışında konut ve sanayi tesislerinde asma tavan kullanım durumları şu şekilde özetlenebilir; kullanılacak odalara estetik bir görünüm kazandırmak açısından mimari açıdan asma tavan kullanılır. Tavan seviyesi yüksek olarak tasarlanmış mekânlar içerisinde tavan seviyesini düşürmek için kullanılır.

Ahşap Asma Tavan İstanbul

Akustik değerleri düzenlemek açısından, sesin önemli olduğu mekânlar içerisinde asma tavan kullanılır. Ahşap asma tavan hem estetik bir görüntü oluşturmak, hem de dengeli aydınlatma sağlamak için kullanılır. Bunun haricinde yeni model binalar içerisinde mutlaka bulunan havalandırma, aydınlatıcı, yangın fıskiyesi ve benzeri etmenleri güzel bir görüntü oluşturacak şekilde tavanlar oluşturmak için kullanılır.

Bina gibi yapılarda yapım amaçlarına bağlı kalmak üzere monte edilme görevlerini yerine getirmek için kullanılan asma tavanlar; yıpranmaz, nemden, sıcaktan ve soğuktan hiçbir şekilde etkilenmez. Bunun hacrinde güneşin zararlı ışınlarından da etkilenmez.

Temizlenmesi de bir o kadar kolaydır. Hafif olma durumu ise ahşap asma tavanları çok talep almaktadır. Bir diğer özelliği ise yangına dayanıklı olmasıdır. Bunu dışında ahşap asma tavanlar gerektiğinde sökülüp takılabilir. Bu gibi avantajları oldukça fazladır.

Ahşap asma tavan özellikle endüstriyel tesisler, sinema, tiyatro, hastane, konferans salonları, mağazalar, ofisler, kapalı spor salonları, kapalı yüzme havuzları, otobüs terminalleri, benzin istasyonları, bankalar, gibi pek çok alan içerisinde kullanılabilir. Günümüzde birçok binada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ahşap asma tavan, bir projeyi görsel açıdan zenginleştirme açısından en popüler seçeneklerden biridir ve günümüzde olmaya devam etmektedir. Oldukça popüler olan asma tavan gün geçtikte daha çok talep almaktadır.

Ahşap Asma Tavan Avantajları

Ahşap asma tavan kurulumu oldukça basit ve kolaydır. Bu sebepten dolayı çok tercih edilmektedir. Ahşap asma tavan sistemi sesi yalıtımı içerir. Bu da genel olarak hemen hemen herkesin isteyeceği bir özelliktir. Yalıtım sağlar. En çok tercih edilme sebebi ise estetik açıdan bir şölen yaratmasıdır.

22.03.2022
28
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?