İstanbul Metal Asma Tavan

İstanbul Metal Asma Tavan

İstanbul metal asma tavan, modern ve geleneksel binaların harmanlandığı bir kenttir. Modern yapılarda yeni ve gelişmiş yapı malzemeleri kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe kullanılan malzemeler sürekli değişmektedir. Geçmişte kullanılan alçıpan asma tavanların yerini farklı malzemeler aldı. Alçıpanın kullanıldığı asma tavan türleri de var. İstanbul metal asma tavan uygulamalarının yoğun olarak tercih edildiği bir kenttir.

Modern yapıların en büyük özelliği göze hitap eden kullanışlı dekorasyonlarıdır. Metalin ağırlıklı olduğunu görmekteyiz. Metalin gösterişli olması, uzun süre kullanılabilmesi gibi özellikleri daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Asma tavan, betonarme tavandan özel profillerle aşağı sarkıtılan ikinci tavandır. Beton tavanlardan kablolar, borular geçebilir.

Betonun pürüzlü dokusu ve hoş görünmeyen kabloların, boruların saklanması gerekir. Tavanın güzelleşmesi mekanın güzelleşmesi demektir. İnsan bir mekana girdiğinde tavanı zemini bir bütün olarak görür. Tavandaki eksiklik mekanın hepsine yansıyacağından güzelleştirmek gerekir. Metal asma tavan İstanbul konumunda uluslararası kalite standartlarında hayata geçirilen bir uygulamadır.

İstanbul Metal Asma Tavan

İstanbul Metal Asma Tavan Modelleri

Modern yapıların iç dekorasyonunda özel ve yeni yapı malzemeleri kullanılmaktadır. Metal asma tavan modelleri modern mekanların vazgeçilmez yapı elemanlarındandır. Metal asma tavanların panellerinin ölçüleri genellikle 30 cm * 30 cm veya 60 cm * 60 cm’dir. Asma tavanların çeşitleri olduğu gibi metal asma tavanların da çeşitleri vardır.  Desen, model ve çeşit seçimi tamamen mekana göre değişir. Çeşitli mekanlarda kullanılabilen metal asma tavanların montesi çok kolaydır.

Kamu kurumları, ofisler, işyerleri, metro ve tren istasyonlarında tavanlar çok yüksektir. Metal asma tavanlar tavanın yüksekliği dikkate alınarak farklı derinliklerde uygulanabilir. Evlerde uygulanan derinlik ile istasyonlarda uygulanan aynı değildir.25 metre yükseklikteki tavana yaklaşık olarak 5 metre derinlikte bir asma tavan uygulanır. 5 metrelik metal asma tavanla birlikte tavan yüksekliği 20 metreye inecektir. Odaların tavan yüksekliği fazla olmadığından derinlik daha az tutulur. 250

Neden Metal Asma Tavan?

Metal asma tavanların çeşitli mekanlarda uygulandığını görmekteyiz. Metal asma tavanlar neme ve rutubete karşı dayanıklıdır. Profesyonel ekip tarafından uygulandığında yıllarca kullanılabilir. Toz, kir tutunması zor olan metal asma tavanların temizliği nemli bir bezle yapılabilir. Uygulandığı ortamın havasını değiştirecek estetik yapıdadır. Google üzerinden titiz bir çalışmanın içerisinde yer alacak olursanız metal asma tavan uygulamasının sıklıkla talep edildiğini de görebilirsiniz!

Galvaniz ya da alüminyum kullanılarak üretilmektedir. Hangi malzemeden yapılırsa yapılsın görüntüsü aynıdır. Genellikle İstanbul metal asma tavan renkleri beyazdır. Beyazın yanı sıra ahşap, siyah, gri, metalik tonlarda çok beğenilmektedir. Mekanın dekorasyonuna uyum sağlayacak renk çeşitliliği vardır. Isı, ses, havalandırma sistemleri asma tavanla birlikte monte edilebilir. Ses yalıtımı yüksek olduğundan konferans, sinema ve müzik salonlarında özellikle tercih edilir. Isı yalıtımının yüksek olması metal asma tavanın pek çok yerde uygulanmasına neden olmaktadır.

17.02.2022
60
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?