Metal Asma Tavan

Metal Asma Tavan

Metal asma tavan: Modern iç yapıların dekorasyonunda kullanılan çeşitli malzemeler vardır. Metal asma tavan, modern yapılarda sıklıkla tercih edilen yapı malzemelerinin başında yer almaktadır. Ölçüleri genel olarak 30cm’e 30 cm, 60 cm’e 60 cm olarak tasarlanmaktadır. Çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Yaşam alanlarında ve pek çok alana uygulanabilmektedir. Özellikle metro istasyonlarında, alışveriş merkezlerinde, kamu kurumlarında, okullarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Metal asma tavanlar kullanıcısına çok sayıda avantaj sunduğu için son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda metal asma tavanların oldukça popüler olduğunu ifade etmek de mümkündür. Böylece günümüz itibariyle metal asma tavan uygulamalarına olan ihtiyacın günden güne artış gösterdiğini de ifade edebiliriz. Firmamız bu ihtiyacın karşılanması konusunda titiz bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Metal Asma Tavan Fiyatları Nasıldır?

Metal tavanları benzer asma tavanlardan ayıran özellikler vardır. Metal asma tavan modelleri farklı derinliklerde monte edilebilmektedir. Farklı derinliklerde monte edilebilen tek tavan türüdür. Örneğin tren istasyonlarında tavan yüksekliği normalde 25 metredir. 20 metre yükseklik oluşturabilmek için 5 metrelik sarkıtma yapmak gerekir. Bunu yapabilecek sistem ise metal asma tavan sistemidir.

Metal tavanları her usta yapamaz. Yapabilmesi için bu konuda deneyimli ve bilgili olması gerekir. Profesyonel bir ekiple yapıldığında sonuç istendiği gibi olabilir. Model çeşitliliğinin olması kullanım alanlarını genişletmektedir. Metal asma tavanların fiyatları bazı unsurlara bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlarda en çok etkili olan unsurlar;

 • İşçilik
 • Malzemenin birim fiyatı
 • Uygulanacağı alanın ebatları
 • Malzemeyi kim tarafından temin edildiği

İşçilik ücretleri yapan firmaya göre değişmektedir. Uygulama için profesyonel ekipler tercih edilmelidir. Profesyonel olmayan ekiplerin uygulamalarında teknik ve estetik bazı sorunlar oluşabilmektedir. Profesyonel ekiplerin kullandığı özel ekipmanlar vardır. Ekipmanlar uygulamanın daha kaliteli olmasını sağlar.

Metal Asma Tavanların Özellikleri Kullanım Alanları

Görüntüsü, özellikleri ve sunduğu avantajlar nedeniyle metal asma tavanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikleri şunlardır;

 • Galvaniz ya da alüminyum kullanılarak uygulanabilir.
 • Ahşap renginde, beyaz veya farklı renklerde uygulanabilir. Beyaz daha fazla tercih edilmektedir.
 • Tavandaki hoş olmayan görüntüyü ve tesisat fazlalıklarını gizler.
 • Yangın, aydınlatma ve havalandırma gibi tesisatlarla birlikte monte edilebilir.
 • Malzemesinin değişmesi metal asma tavanın görüntüsünü değiştirmez.

İşlevselliği, görüntüsü ve kullanışlı olmasından dolayı metal asma tavanlar pek çok alana uygulanmaktadır. Yoğun olarak gördüğümüz alanların başında AVM’ler gelmektedir. Büyük AVM’lerde başınızı kaldırıp baktığınızda yüksek ihtimalle metal asma tavanı göreceksiniz. Ofislerde ve çalışma alanlarının çoğunda estetik görüntüsü nedeniyle tercih edilmektedir.

İç mimarlar mekanları güzelleştirmek için metal asma tavanı tercih etmektedir. Akustik olmaları sinema, tiyatro salonlarında da kullanılmasını sağlar. Metal asma tavan, davet salonlarında, otellerde, spor salonlarında da uygulanmaktadır. Beyaz en çok kullanılan renk olmasına rağmen gri, metal ve siyah renkte tercih edilmektedir. Mekanda kullanılan diğer renkler dikkate alınarak farklı renkler de tercih edilebilir. Google metal asma tavanlara yönelik aramaların en çok yapıldığı platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız da Google platformunda ön plana çıkmaktadır.

 

Hizmet Teklif Formu

  17.02.2022
  81
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Nafiz Yılmaz
  Nafiz Yılmaz
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?