Ankara Petek Asma Tavan

Ankara Petek Asma Tavan

Ankara petek asma tavan:Ankara inşaat sektörünün çok gelişmiş olduğu bir kenttir. Kent genelinde yapılan binalar modern yapılarıyla dikkat çekmektedir.    Dışlarında olduğu gibi modern hava içlerinde de sürdürülmüştür. Ankara petek asma tavan projelerine yeni yapılarda sıklıkla yer vermiştir. Ankara’da kamu kurumları, iş yerleri ve alışveriş merkezleri çok fazladır. Alışveriş merkezlerinde, devasa iş merkezlerinde petek asma tabanların uygulandığı görülmektedir. Petek asma tavanlar büyük yapılarda daha gösterişli durduğundan daha çok tercih edilmiştir.

Petek asma tavanlar betonarme tavana entegre edilebilen bir sisteme sahiptir. Ebatları değişmekle birlikte genel olarak 60’a 60 cm ile 60’a 120 cm ebatlarında üretilmektedir. Petek asma tavanların alt tabanları 15 milimetredir. Yüksekliği 40 mm olarak tasarlanır. Petek asma tavanların üç boyutlu bir görüntüsü vardır. 3 boyutlu görüntüsü, mekanın havasının çok daha etkileyici ve şık olmasını sağlar. Böylece tam da üst düzeyde bir asma tavan uygulamasını alabilmeniz mümkün hale gelecektir.

Ankara Petek Asma Tavan Ölçüleri

Ankara’da yeni yapılan ve yenilenen yapıların fazlalığı dikkat çekmektedir. Yeni ve yenilenen yapılarda modern yapı malzemeleri tercih edilir. Ankara petek asma tavan uygulamaları modern yapı tasarımlarındandır. Modern yapılarda derinliğe ve gösterişe önem verilir. Şık ve gösterişi yüksek tasarımlarla yaşam ve iş alanlarının konforu artırılır. Petek asma tavanlar alüminyum veya galvaniz paneller kullanılarak uygulanır. Petek tavanın hücre aralıkları değişir. 50, 75 ve 10 mm aralıklarla monte edilen paneller tavanın gösterişli görünmesini sağlar.

T 15 taşıyıcı profiller kullanılarak gerçekleştirilen uygulama tavanın kesintisiz görünmesine neden olur. Paneller çeşitli renklerde üretilmektedir. Mekanın dekorasyonuna uyum sağlaması için renk seçimine dikkat edilmelidir. T 15 profiller çelik dübeller kullanılarak beton tavana sabitlenir. Böylece sağlamlığı garanti altına alınır. Montede çift yaylar, askı teller, köşebent L profiller kullanılır. Petek asma tavan Ankara için her zaman alternatif fırsatların bulunduğu bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ankara Kare Petek Asma Tavanlar

Kesinti olmadan asma tavan uygulayabilmek için T 15 taşıyıcı profiller kullanılır. Taşıyıcı profiller hücrelerle genellikle aynı renktedir. Kare şeklindeki hücre panellerin montesi sırasında akustilk rulolar veya kumaşlar kullanılabilir. Kullanılan siyah akustik kumaşlar, mekandaki akustiğin daha iyi olmasına yardımcı olur. Isı yalıtımı sağlayabilmek için kaya yünü veya cam yünü gibi malzemeler kullanılabilir. Monte sırasında izolasyon malzemeleri de yerleştirildiğinde yüksek seviyede ısı yalıtımı elde edilir.

Petek asma tavanlara aydınlatma sistemi de eklenebilir. Ankara petek asma tavan uygulamalarında ledlerin çok estetik durduğunu görmekteyiz. Aydınlatma ekipmanları asma tavanın arkasına saklanır. Gizli aydınlatma veya panellere uygun şekilde yerleştirilen aydınlatmalarla görselliği yüksek bir alan elde edilir. Petek asma tavan panellerinin montesi kadar demontesi de kolaydır. İhtiyaç halinde elle çıkarılıp yeniden takılabilir. Siz de Google aramalarından firmamızın ayrıcalıklı hizmetleriyle tanışabilirsiniz!

17.02.2022
53
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?