Karolam Asma Tavan 2022

Karolam Asma Tavan 2022

Karolam asma tavan ön kısmı vinil, arka kısmı ise alüminyum folyo ile kaplıdır. Ses akustiği, tavan kaplamaları, nem direnci, temizlik ve uygulama kolaylığı bakımından bakterilerin geçirgenliğini engellemektedir.

Karolam Asma Tavan Uygulama Alanları

Ticari mutfaklarda karolam asma tavanlarının kullanımı mümkündür. Mutfak ortamlarında bilindiği üzere hijyen oldukça önemli bir faktördür. Restronlar falitetlerini devam ettirebilmek için hijene önem vermelidir. Hijyen kriterlerini karşılayan restronlar, insanlar tarafından daha çok tercih edilir.

Karolam Asma Tavan 2022

Temizlik akla gelen ilk şeydir. Bu sebepten dolayı mutfak alanında buhar vb. etmenlerden ötürü ortam çok nemli olduğundan, tavanın kolaylıkla silinebilmesi ve dezenfekte edilebilmesi oldukça önemlidir. Bunun ile birlikte tavanın nem direnci de oldukça önemli bir faktördür. Bunun sebebi ise tavan yeterince dayanıklı değilse nemlenme olur ve tavanda sarkma gerçekleşir.

Steril ortamları dezenfekte etmek oldukça önemlidir. Bu ortamların tavanının neme ve dezenfektan kimyasallarına direnç gösterebilmesi için düzenli olarak dezenfektanla yıkanmalı ve silinmelidir.

Duş alma yerleri ve soyunma odalarında da kullanımı oldukça yaygındır. Sıcak duşların ve buhar odalarının ısı ve nemi, doğru ürün kullanılmadığı takdirde kavisli tavan döşemelerine dönüşür. Bu gibi alanlarda ek olarak genel hijyenik değerleri açısından düzenli olarak temizlik gerektirir.

Karolam asma tavan, tuvalet alanlarında da kullanımı oldukça fazladır. Diğer alanlarda olduğu gibi, bu alanlarda da düzenli olarak temizlik gerekmektedir.  Bunun ile birlikte kullanılan fayansların nem oranına dayanabilmesi oldukça önemlidir.

Karolam Asma Tavan Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ara ve ana kirişlere bağlı olarak, güç ünitesine yükseklik farkı kalmayacak bir şekilde monte edilmelidir. Temel destek sistemi ve bina fonksiyonlarını göz önünde bulundurarak, L şeklindeki köşebent profiline döşenmelidir. Profillerin kavşaklarda açık olmadığından emin olmak büyük bir önem taşır.

Yükün sarkmasını önlemek açısından, askıların kayışları oldukça sıkı olmalıdır. Fayanslarda havalandırma açıklığı bulunmadığından emin olun ve hava akışının bulunduğu yere dikkat edin. Havalandırma çıkışları mutlaka mazgallarla yapılmalıdır, aksi takdirde tavana sıkışacaktır.

Karolam Asma Tavan Kullanılabilirliği

Asma tavan, destek sistemleri sayesinde sistemin oluşturduğu panele rahatça monte edilmektedir. İhtiyaçlara bağlı olarak, kolayca bu sistemlere ulaşabilirsiniz.

Karolam Asma Tavan Kullanım Alanları

Ama tavan kullanımının uygun olduğu alanlar:

Yemek hazırlama alanları, hijyen gerektiren alanlar, kafe ve restronlar, mutfak, yenilenimi gerçekleşen alanlar, depolama alanları, mağazalar, yerel alan ve soyunma odalarında kullanımı oldukça fazladır. Google aracılığı ile sitemizle irtibat haline geçebilirsiniz.

07.03.2022
52
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?