Baffle Asma Tavan

Baffle Asma Tavan

Ahşap panellerin sabit klipslerle taşıyıcılara kolayca monte edilebilen tava sisteme baffle asma tavan denir. Modern ve estetik görünüm isteyenlerin tercihidir. Panellerin genişliği tasarıma göre değişebilir. Baffle tavanın kurulumu ve montesi son derece kolaydır. Üretimi tam olarak monte edilecek ebatlarda yapılır. Ebat ayarlaması yapılmasına gerek kalmadığından montajı kısa sürmektedir. Panellerin boyutu ve aralarında bırakılacak mesafe yapılacak tasarıma göre farklılık gösterebilir.

Bir dönem metal ağırlıklı dekorasyonlar dikkat çekiyordu. Günümüzde insanlar yaşam alanlarının daha sıcak görünmesi için ahşap tercih etmeye başladı. Ahşabın doğallığı ve görüntüsü ortamın havasını ısıtmaya yetmektedir. Baffle tavanlar çok estetik görünmektedir. Akustik yapısıyla çok sesin bulunduğu alanlar için idealdir. Baffle tavanların özellikleri daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır.

 • Geniş tavanlarda uygulandığında güzel bir görüntü oluşturur.
 • Profillerinde özel kilit sistemi bulunur.
 • Kilit sistemi uygulamanın güvenliğini üste seviyeye çıkarır.
 • Montajı çok kolaydır.
 • Farklı renk seçeneği bulunmaktadır.
 • Tasarım planlarına göre farklı ölçülerde ve aralıklarda uygulanabilir.

Baffle Asma Tavan Modelleri Nelerdir?

Duvarlarla örülen alanları yaşam alanına çeviren tasarımı ve dekorasyonudur. Mekanlarda bir hava oluşturmak için baffle asma tavan modelleri uygulanabilir. Dekorasyon denilince eskiden mobilyalar, eşyalar akıllara gelirdi. Şimdilerde dekorasyon yapının tavanlarında dahi yapılmaktadır. Tavanlarda yapılacak en işlevsel ve estetik dekorasyon baffle asma tavan uygulamalarıdır. Beton tavana uygulanan baffle tavanlar mekanı güzelleştirmenin yanında ses akustiğinde iyileştirici etki yapmaktadır.

Her geçen zaman içinde teknoloji ve sanayi ilerlemektedir. Gelişen teknoloji ve üretimle birlikte yapı malzemeleri de değişmektedir. Daha kaliteli hale getirilen malzemelerin tasarımları da değişmektedir. Baffle asma tavanlar modern evlerin vazgeçilmez uygulamalarındandır. Gelişen teknoloji asma tavan çeşitlerine baffle türünü de eklemiştir. Tavanlarınızın modern görünmesini istiyorsanız tercihinizi baffla tavandan yana kullanabilirsiniz. Tercihinize göre farklı tasarımlar yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Baffle tavanların üç türü vardır. Bunlar;

 • Doğal ahşap
 • Metal
 • Ahşap görünümlü metal

Baffle tavan, led veya spot ışıklandırma sistemleriyle birlikte tasarlanabilir. Bu tür tasarımlar dekorasyon konusunda da üst düzeyde bir performansı ortaya koymaktadır.

Baffle Tavanların Sağladığı Avantajlar

Çalışma, yaşam ve sosyal alanlarda ses yankılanması rahatsız edici bir durumdur. Ses yankılanmasını engelleyecek çözümler bulunmalıdır. Çözümlerden biri de baffle tavan sistemleridir. Tavana çarparak artan ses yankılanmalarını engeller. Akustik ses yalıtımı gerektiren alanlarda öncelikli olarak baffle asma tavan uygulamaları kullanılmalıdır. Dalgalı, girintili çıkıntılı, kısalı uzunlu tasarımlar yapılabilir. Farklı ve modern tava dekorasyonu için idealdir. Uygulandığı mekanın daha büyük ve geniş görünmesine yardımcı olur. Kısa zamanda montajının yapılması sunduğu önemli avantajlardandır.

Yeni nesil asma tavan uygulamaları arasında yer alan baffle asma tavan, Google aramalarında da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu durumun bilincinde olan firmamız, söz konusu uygulamanın üst düzeyde bir kalitede hayata geçirilmesi konusunda ayrıcalıklı bir çalışmaya imzasını atmaktadır.

Hizmet Teklif Formu

  17.02.2022
  92
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Nafiz Yılmaz
  Nafiz Yılmaz
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?