Ankara Karolam Asma Tavan

Ankara Karolam Asma Tavan

Ankara karolam asma tavan:Ülkemizin başkenti Ankara devasa binaları ve yeni yapılarıyla öne çıkmaktadır. Gösterişli yapıları kentin başkent olduğunu göstermektedir. İnşaat ve dekorasyon sektörü Ankara’da çok ileri düzeylere ulaşmış durumdadır. Ankara karolam asma tavan uygulamalarının yaygın olduğu bir kenttir. Yeni yapılarda mekanların gösterişli ve kullanışlı olmasına özen gösterilir. Bu durum yaşam alanlarında da çalışma alanlarında da aynıdır. Karolam asma tavanlar, tavandaki kabloları, boruları ve betonun pürüzlerini gizler. Bu özelliğiyle mekanın çok daha nezih ve şık görünmesini sağlar.

Karolam asma tavanların ön yüzeylerinde vinil kaplama uygulanmıştır. Arka yüzeylerinde alüminyum folya kaplama vardır. Vinil yüzey toz, kir ve leke tutmaz. Temizliği son derece kolaydır. Vinil yüzey ışığı yansıtarak mekanın çok daha aydınlık, ferah ve geniş görünmesini sağlar. Alüminyum kaplama sayesinde ses yalıtım özelliği yüksektir. Neme, rutubete dayanıklılığı nedeniyle WC, duş, banyo, mutfak gibi nemli alanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Montesi ve demontesi son derece kolaydır.

Ankara Karolam Asma Tavan Uygulamaları

Asma tavan eskiye nazaran daha fazla uygulanmaktadır. İnsanlar evlerinin, ofislerinin gözlerine hitap etmesini isterler. Ayrıca büyüyen mekanları ısıtmak için de asma tavana ihtiyaç duyulur. Tavan yüksekliği fazla olduğunda mekanın ısı kaybı fazla olur. Asma tavan uygulandığında tavan aşağı düşürülür. Karolam gibi ısı yalıtımı kuvvetli malzemeler kullanılarak asma tavan yapıldığında enerji tasarrufu yüksek olur.

Günümüzde uygulaması yapılan karolam tavanlarda akustik alçıpan, karolan, taşyünü kullanılmaktadır. Tavanların köşelerine denk gelen kısımlar L profil kullanılarak sabitlenir. Köşebent L profiller 60 santimlik aralarla monte edilmektedir. Betonarme tavanlarda monte edilirken çelik dübel kullanılması şarttır. Çelik dübel kullanılmazsa sağlam bir monte gerçekleştirilmez. Ankara karolam asma tavan uygulaması sırasında ses ve ışık sistemi de monte edilir. Işık ve ses sistemleri askı ve taşıyıcı sistemin çubuklarına takılmaz. Gerekli önlemler alınarak monte işlemi gerçekleştirilir.

Karolam Asma Tavan Çeşitleri

Asma tavanların farklı malzemeler kullanılarak üretilenleri vardır. Karolam en çok tercih edilen asma tavan türlerinden biridir. Karolam asma tavanların kendi aralarında da çeşitleri vardır. Bu çeşitler firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. En yaygın olan çeşitleri;

  • Üç boyutlu karolam
  • Kırçıllı karolam
  • Beyaz karolam

Desenlerinin üç boyutlu görünmesinden dolayı üç boyutlu olarak isimlendirilen karolamlar 60 cm * 60 cm olarak uygulanmaktadır. Kırçıllı modellerin zemini beyaz olup üzerinde farklı renkte kırçıl görüntüleri vardır. Beyaz, kırçıllı, üç boyutlu karolamların panelleri monteden sonra elle çıkarılıp takılabilir. Ankara karolam asma tavan kullanımını pratik ve konforlu olduğundan tercih etmektedir.

Karalom asma tavan Ankara için her zaman geniş kapsamlı bir çalışmayı içine almaktadır. Google aramalarında Ankara için en çok asma tavan uygulamalarının bulunduğunu ifade etmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı siz de üst düzeyde bir hizmet almayı istediğiniz zaman Google aracılığıyla arama yaprak, firmamıza ulaşabilirsiniz!

 

17.02.2022
48
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Nafiz Yılmaz
Nafiz Yılmaz
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?